51-latka uderzyła w rowerzystę na przejeździe. Teraz odpowie przed sądem
Do groźnego zdarzenia doszło w centrum Zielonej Góry. Kierująca autem uderzyła w rowerzystę zjeżdżającego z przejazdu dla rowerów. Straciła prawo jazdy, a o jej losie zdecyduje sąd.
51-latka potrąciła rowerzystę na przejeździe dla rowerów w centrum Zielonej Góry. Mężczyzna był już prawie poza przejazdem, gdy doszło do kontaktu z samochodem. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a sprawę skierowali do sądu.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 czerwca, na jednym ze skrzyżowań objętych monitoringiem miejskim. Uderzenie nie było silne – rowerzysta nie przewrócił się i nie potrzebował pomocy medycznej. Kobieta przekonywała funkcjonariuszy, że nie ponosi odpowiedzialności za kolizję, jednak zapis kamer pokazał co innego.
Jak wyjaśnili policjanci, kobieta nie zachowała wymaganej ostrożności podczas dojeżdżania do przejazdu dla rowerów. Funkcjonariusze odstąpili od nałożenia mandatu, jednak zatrzymali jej prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie.
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Dziennikarz specjalizujący się w tematyce biznesowej, sportowej i wojennej. Z mediami związany od 2011 roku, publikował m.in. w WP SportoweFakty, a obecnie w o2.pl. W swoich tekstach łączy analizę trendów internetowych z przystępnym językiem i wyczuciem społecznych nastrojów. Dziennikarz z zamiłowania, który nie boi się trudnych tematów. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, który po pracy lubi dobrą książkę oraz film. Kontakt: jakub.artych@grupaw.pl.