52-letni Niemiec z zakazem wjazdu do Hiszpanii za upskirting

26

W trakcie pobytu na Majorce obywatel Niemiec dopuścił się napastowania nieletniej dziewczynki. 52-latek filmował niczego nieświadomą ofiarę w taki sposób, aby uchwycić jej pośladki i bieliznę. To nie było jego pierwsze podobne przestępstwo.

52-letni Niemiec z zakazem wjazdu do Hiszpanii za upskirting
Upskirting to forma napastowania seksualnego, która polega na potajemnym fotografowaniu i nagrywaniu tego, co ofiary mają pod spódnicą (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Xphirdi Si Yng Pha Neaw , EyeEm)

Upskirting to forma napastowania seksualnego. Osoba dopuszczająca się tego przestępstwa bez wiedzy i zgody ofiary zagląda jej pod spódnicę czy w dekolt, a następnie robi zdjęcia lub filmuje.

Niemiec skazany za upskirting. Nie wróci do Hiszpanii przez kolejną dekadę

52-latek dopuścił się przestępstwa w 2019 roku, jednak dopiero teraz w sprawie zapadł wyrok. Jak podaje dziennik "Diario de Mallorca", początkowo obywatel Niemiec miał otrzymać karę dwóch i pół roku pozbawienia wolności.

Ostatecznie Sąd w Palmie zdecydował, że 52-latek otrzyma 10-letni zakaz wjazdu do Hiszpanii. Ze względu na pandemię COVID-19 obywatel Niemiec poznał wyrok w trakcie wideokonferencji. Zapewnił, że akceptuję wyrok i nie planuje się od niego odwoływać.

W toku śledztwa okazało się, że 14-latka z Majorki nie była jego pierwszą ofiarą. Obywatel Niemiec przyznał też, że jest youtuberem, który publikuje na swoim kanale właśnie zrobione z ukrycia zdjęcia i nagrania młodych dziewcząt i tego, co mają pod spódnicami.

Zakaz wjazdu do Hiszpanii to nie jedyna kara, jaka czeka 52-latka. Musi również uiścić grzywnę w wysokości 4860 euro (ponad 22 tysiące złotych) i wypłacić 14-letniej ofierze odszkodowanie wynoszące tysiąc euro (ponad 4 i pół tysiąca złotych).

Zobacz także: Zobacz też: Jak reagować na molestowanie w pracy?
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić