aktualizacja 

652 tys. zł w reklamówce. 15-latek myślał, że przechytrzył system

499

94-letni mieszkaniec Warszawy przekazał cały dorobek życia fałszywym funkcjonariuszom. Senior został oszukany przez 15- i 16-latka na gigantyczną kwotę - 652 tys. złotych. Na szczęście prawdziwi policjanci zatrzymali nieletnich sprawców i odzyskali pieniądze. Teraz nastolatkowie odpowiedzą za swój czyn przed sądem dla nieletnich.

652 tys. zł w reklamówce. 15-latek myślał, że przechytrzył system
O mały włos 94-letni mieszkaniec Mokotowa nie stracił dorobku całego życia. (Policja)

Dzięki informacji, jaką uzyskali policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, 94-letni mieszkaniec Mokotowa nie stracił dorobku całego życia. Mężczyzna, będąc przekonanym, że bierze udział w policyjnej akcji przygotował pieniądze w kwocie ponad 652 tysięcy złotych i zgodnie z instrukcjami, jakie otrzymał od fałszywych funkcjonariuszy, zapakowane w reklamówce wyniósł je przed blok i zostawił ją przy drzwiach wejściowych do budynku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Policjanci obserwowali dwóch młodych mężczyzn, którzy kręcili się wokół bloku, naprzemiennie rozmawiając przez telefon. Kiedy jeden z nich podszedł pod klatkę i zabrał pozostawioną przez starszego mężczyznę torbę, funkcjonariusze wkroczyli do akcji.

Po chwili zatrzymali młodego mężczyznę, który na ich widok bezskutecznie usiłował uciec. Po sprawdzeniu torby okazało się, że cała jest wypełniona pieniędzmi. W ręce policjantów wpadł też drugi z mężczyzn. Okazało się, że zatrzymani przez policjantów mężczyźni to nastolatkowie w wieku 15 i 16 lat.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili adres osoby pokrzywdzonej, która pozostawiła gotówkę przed wejściem do budynku, wezwali na miejsce członka jego rodziny, po czym po przeliczeniu pieniędzy w jednostce policji, zwrócili je właścicielowi.

W ubiegły piątek kryminalni zatrzymali trzeciego podejrzanego. To 15-latek, który wspólnie i w porozumieniu z kolegami brał udział w oszustwie na 94-latku.

Nastolatkowie zostali osadzeni w policyjnej izbie dziecka. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić