Aniela Siwek| 

73 aktywne ogniska koronawirusa. Dramatyczna sytuacja w Hiszpanii

209

W Hiszpanii potwierdzono aż 73 ogniska koronawirusa. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ich sześć. W niektórych regionach wracają maseczki i rygorystyczne ograniczenia.

73 aktywne ogniska koronawirusa. Dramatyczna sytuacja w Hiszpanii
Koronawirus w Hiszpanii powraca. (Getty Images)

Hiszpański minister zdrowia Salvador Illa poinformował w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto sześć aktywnych ognisk koronawirusa. Łącznie jest ich już 73. Doprowadziło to do gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID-19. 

Pomimo rosnącej liczby przypadków władze twierdzą, że powrót do restrykcyjnych ograniczeń nie jest jeszcze potrzebny. W całym kraju tylko dwa regiony nie zgłosiły nowych przypadków. 

Władze lokalne pomimo braku odgórnych zasad same wprowadzają ograniczenia. W celu ograniczenia zarazy rząd kataloński wydzielił teren, na którym mieszka w ponad 200 tys. osób. Wprowadził także obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych w całej Katalonii, nawet jeśli bez problemu można w nich zachować dystans. 

Zobacz także: Nowy wirus świńskiej grypy. Chińscy naukowcy mocno zaniepokojeni

Podobne rozporządzenia wydano w Galicji. Tam również umieszczono na obowiązkowej kwarantannie kilkaset osób i powrócono do ograniczeń, które obowiązywały jeszcze w kwietniu. 

Łącznie w Hiszpanii wykryto ponad 300 tys. przypadków i ponad 28 tys. zgonów. Przez kilka tygodni wykrywano coraz mniej zakażeń, jednak ostatnio codziennie przybywa ich nawet po 500.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić