Wróć na
Aniela Siwek
|

73 aktywne ogniska koronawirusa. Dramatyczna sytuacja w Hiszpanii

117
Podziel się

W Hiszpanii potwierdzono aż 73 ogniska koronawirusa. Tylko w ciągu ostatniej doby przybyło ich sześć. W niektórych regionach wracają maseczki i rygorystyczne ograniczenia.

73 aktywne ogniska koronawirusa. Dramatyczna sytuacja w Hiszpanii
Koronawirus w Hiszpanii powraca. (Getty Images)
bCNKmybp

Hiszpański minister zdrowia Salvador Illa poinformował w czwartek, że w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto sześć aktywnych ognisk koronawirusa. Łącznie jest ich już 73. Doprowadziło to do gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID-19. 

Pomimo rosnącej liczby przypadków władze twierdzą, że powrót do restrykcyjnych ograniczeń nie jest jeszcze potrzebny. W całym kraju tylko dwa regiony nie zgłosiły nowych przypadków. 

bCNKmybr

Władze lokalne pomimo braku odgórnych zasad same wprowadzają ograniczenia. W celu ograniczenia zarazy rząd kataloński wydzielił teren, na którym mieszka w ponad 200 tys. osób. Wprowadził także obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych w całej Katalonii, nawet jeśli bez problemu można w nich zachować dystans. 

Nowy wirus świńskiej grypy. Chińscy naukowcy mocno zaniepokojeni

Podobne rozporządzenia wydano w Galicji. Tam również umieszczono na obowiązkowej kwarantannie kilkaset osób i powrócono do ograniczeń, które obowiązywały jeszcze w kwietniu. 

bCNKmybx

Łącznie w Hiszpanii wykryto ponad 300 tys. przypadków i ponad 28 tys. zgonów. Przez kilka tygodni wykrywano coraz mniej zakażeń, jednak ostatnio codziennie przybywa ich nawet po 500.

bCNKmybS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(117)
ldld
4 tyg. temu
CHINY POWINNY BYĆ IZOLOWANE, JAK NIE COVID 19, TO DŻUMA, PTASIA, ŚWIŃSKA GRYPA, CHOLERA I CO JESZCZE?
Percy
4 tyg. temu
Dalej do lekarza ciężko się dostać. Ludzie chorzy mają poważne problemy. Szczególnie ci onkologiczni ale rząd to nie obchodzi
ech
4 tyg. temu
Jaka dramatyczna??? Od wielu tygodni liczba nowych zachorowań mieści się w 0.2% więc przestańcie pisać brednie
bCNKmybT
Marek
4 tyg. temu
Ciemny zastraszony przez koncerny farmaceutyczne naród. W Polsce z roku na rok wzrasta liczba ludzi w wykształceniem wyższym, a mimo tego ludzie nie posiadający żadnego wykształcenia są mądrzejsi i mają epidemię w czterech literach, natomiast ci wykształceni żyją w strachu. Jak widać wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją:)
Taka prawda
4 tyg. temu
W Indiach wprowadzili restrykcje i ludzi umiera więcej z głodu niż na wirus.
Najnowsze komentarze (117)
jaan
3 tyg. temu
Jaka dramatyczna? To powiedzieć o USA (66 000 dziennie zakażanych), to co powiedzieć o kilkudziesięciu innych krajach biedniejszych od Hiszpanii, a liczby zakażonych są szokujące. Tam jest armagedon. Przestań redaktorku siać panikę, że Hiszpanii trzeba pomóc, bo tragedia. Gówno prawda.
Raf
4 tyg. temu
To tak jak u nas .Media cały czas szczują .Pisali o śląsku a tu okazuje się że żaden górnik nie zmarł mało tego tylko 5% ma jakiekolwiek objawy . Szpitale jednoimienne świecą pustkami a my wszyscy za to wszystko zapłacimy . Kiedy rozliczymy rządzących i media za sianie paniki ?
Tomasz Łucyk
4 tyg. temu
homo sum et nihil humani a me alienum esso puto,,,muszę was przeprosić, ale to co czytam ,, to....się po prostu nie dzieje,,,przecież wystarczy trochę dystansu do siebie,, do rzeczywistości....wystarczy popatrzeć i posłuchać tych ,którzy przeżyli piekło(sybiracy,wyklęci,itd...)my tego nie mieliśmy,,,jesteśmy nastawieni konsumpcyjnie....ile nam dadzą to i jeszcze więcej weżmiemy,,,no cóż polska natura....wirusy są w nas i żyjemy , a te które przyjdą to z reguły,,przynajmniej takie moje spostrzezenie to działaność człowieka,a raz spożywanie GMO i przetworzonych produktów to dwa,a trzy 90% ludzi sie tym nie przejmuje ,,,wynik????sami sobie odpowiedzcie
cp44
4 tyg. temu
dlaczego zwalają wszystko na te biedne chiny?A co niby robią te "bogate",jak USA tam ich nie tyka.Dzięki II wojnie światowej USA się podniosło w każdej gałęzi.
Aga
4 tyg. temu
Jesteśmy drugi tydzien w Hiszpanii na wakacjach... Cudowna atmosfera, totalny luz, ludzie radośni, uśmiechnięci... Jak długo będziecie pisać te brednie i straszyć ludzi...
Adam S.
4 tyg. temu
i pewnie 99 % przypadków jest bezobjawowa. To taka straszna choroba. Niedawno ktoś pisał w mediach: "rekord 50.000 zarażonych. Szpitale zapełnione" a naprawdę chodziło o "50.000 zarażonych. Sami młodzi. 99 % bez objawów. Pacjenci z umówionym wizytami wrócili na zabiegi. Szpitale zapełnione" Ale tak to jest jak ktoś pół wiadomości wytnie by straszyć innych....
Gość
4 tyg. temu
Jakby trampek nie podskakiwał chinom, to świat nie miałby wirusa. Imo tak uważam.
Gość
4 tyg. temu
Gdyby trampek nie podskakiwał chinom, to by świat nie miał wirusa. Imo tak uważam.
bCNKmybL
Mkr
4 tyg. temu
Przecież Masoni i żercze media nie odpuszczą takiej okazji do siania paniki.
W Polsce
4 tyg. temu
szczepionki na gruźlicę ratują przez koronawirusem. Ale ZUS się nie spina, więc rządzący nie chcą szzepień
PIS - PIC
4 tyg. temu
MORAWIECKI OGŁOSIŁ ŻE NIE MA WIRUSA ,PRZECIEŻ ON JEST TAK PRAWDOMÓWNY JAK PIOTROWICZ .
Anna
4 tyg. temu
Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. Kłamstwo powtarzane milion razy staje się religią.
propaganda
4 tyg. temu
a co, w Polsce niby lepiej ??? 0 infekcji 0 zgonow
Słowianin
4 tyg. temu
Ci co nie wierzą w istnienie wirusów są absolutnie przekonani, że wirus COVIDa jest łagodniejszy od wirusa grypy. :))
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić