A. M. | 

Epidemia koronawirusa się nasila. Coraz trudniejsza sytuacja w Hiszpanii

194

Koronawirus wciąż nie daje o sobie zapomnieć. Gwałtowny wzrost zachorowań w niektórych częściach Hiszpanii doprowadził do ponownego wprowadzenia restrykcji. Tym razem ograniczenia obejmą mieszkańców obszaru La Mariny.

Epidemia koronawirusa się nasila. Coraz trudniejsza sytuacja w Hiszpanii
Koronawirus. Kolejne regiony ponownie zamykają się w obawie przed pandemią (Getty Images, Oscar Gonzalez, NurPhoto)

Ograniczenia zostały nałożone na około 70 tys. mieszkańców. Wjazd oraz wyjazd na obszar La Mariny w północno-zachodniej Hiszpanii, będzie zabroniony od północy do piątku. W najbliższych dniach mieszkańcy regionu będą mogli przemieszczać się jedynie w jego obrębie. Obowiązywać będą jednak pewne wyjątki, m.in. w przypadkach wynikających z wykonywanej pracy.

Ponownie wprowadzono także szczególne środki ochronne. Obowiązkowe będzie stosowanie maseczek twarzowych na zewnątrz, w tym na plażach.

Ograniczenia dotkną także lokali gastronomicznych. Bary i restauracje będą musiały skrócić czas przyjmowania klientów oraz ograniczyć liczbę przyjmowanych gości do 50 proc.

Wcześniej ponowne zamknięcie ogłoszono już w części Katalonii. Zaledwie dzień wcześniej ograniczenia wprowadzono również w regionie Segrii we wschodniej części kraju, który zamieszkiwany jest przez ok. 200 tys. osób.

Zobacz także: Maseczki w sklepach to fikcja. Minister komentuje raport money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić