83-latka wyrzuciła pieniądze przez okno. Uwierzyła, że pomaga

37

83-letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego padła ofiarą oszusta i straciła ponad 70 tys. złotych oraz biżuterię. Kobieta uwierzyła, że pomaga w akcji policyjnej i chroni się przed złodziejem. Wszystkie oszczędności wyrzuciła przez okno.

83-latka wyrzuciła pieniądze przez okno. Uwierzyła, że pomaga
Policja radiowóz na sygnale interwencja wypadek akcja policji (Materiały WP, Adobe)

22 września na policję z Ostrowa Wielkopolskiego wpłynęło zgłoszenie w sprawie kolejnego oszusta. Ofiarą padła 83-latka, która uwierzyła, że pomaga policji i wyrzuciła przez balkon wszystkie oszczędności oraz biżuterię.

Seniorka padła ofiarą oszusta

Około godziny 11:30 na telefon stacjonarny 83-latki zadzwoniła kobieta i przedstawiła się jako pracownica Poczty Polskiej. Kobieta tłumaczyła seniorce, że nie odbiera ona przesyłek m.in. z banku. Wtedy seniorka powiedziała, że nie ma konta w banku i rozmowa zakończyła się. Po godzinie 15:00 seniorka odebrała kolejny telefon.

Mężczyzna wprowadził w błąd 83-letnią ostrowiankę. [...] W trakcie rozmowy poinformował ją o tym, że kobieta jest obserwowana, i osoba, która wcześniej do niej dzwoniła chce ukraść jej majątek i aby go nie stracić powinna go im przekazać, celem zdeponowania i zabezpieczenia w Prokuraturze - przekazuje policja.

Kobieta, wierząc, że pomaga policji i chroni się przed złodziejem zrobiła to, co jej nakazano. Wyrzuciła przez okno w kuchni na pierwszym piętrze pieniądze i złotą biżuterię. Łącznie straciła ponad 70 tys. złotych i 10 tys. złotych w biżuterii. Policja pracuje nad tą sprawą, a przy okazji przypomina, aby uważać na oszustów.

Wykorzystują różne metody, aby osiągnąć cel. Nie tylko dzwonią do starszych osób, ale również wysyłają wiadomości SMS z linkami do podejrzanych stron. Dlatego stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również pukających do naszych drzwi - przypominają policjanci.
Zobacz także: Protesty w Iranie. Doprowadzą do zmiany politycznej?
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić