92-letni staruszek powstrzymał napastnika. Ten pójdzie siedzieć za rozbój

31

Kryminalni ze Śniadowa zatrzymali 29-latka, który używając przemocy próbował ukraść portfel 92-latkowi. Dzięki postawie seniora do kradzieży nie doszło, starszy pan obronił się w sposób kapitalny. Za usiłowanie rozboju zgodnie z kodeksem karnym grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

92-letni staruszek powstrzymał napastnika. Ten pójdzie siedzieć za rozbój
Starszy pan brawurowo powstrzymał napastnika w Śniadowie (Pixabay)

W minioną środę po godzinie 16:00 do dyżurnego łomżyńskiej policji zadzwoniła roztrzęsiona kobieta i poinformowała, że ktoś napadł na jej 92-letniego ojca. Do zdarzenia miało dojść w parku w Śniadowie, czyli jakieś 20 kilometrów od miasta. Staruszek został napadnięty.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do spacerującego seniora podszedł młody mężczyzna i popychając 92-latka przewrócił na ziemię. Następnie szarpiąc za ubranie próbował wyrwać z kieszeni jego portfel. Senior obronił się, a napastnik zbiegł. Ale to nie był koniec całej sytuacji, bo agresor wpadł w ręce śledczych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kupił ponad 200-letni poniemiecki dom. Cena była bardzo okazyjna: 15 tys. zł

Starszy mężczyzna zachował czujność i bardzo dokładnie opisał policjantom agresora. A funkcjonariusze z wydziału kryminalnego potrzebowali dosłownie kilkunastu minut, aby zatrzymać podejrzanego, gdy ten wracał do swojego domu. Okazał się mało rozważny, bo napadł na człowieka, w dodatku ze swojego miasteczka.

Napastnikiem okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Śniadowo, dobrze znany miejscowym policjantom z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna błyskawicznie trafił do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu i wstępnej analizie sprawy usłyszał od prokuratora zarzut usiłowania rozboju.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec niego aresztu tymczasowego. Zgodnie z kodeksem karnym za usiłowanie rozboju grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna dokonał tego czynu w warunkach recydywy, dlatego kara może zostać zwiększona o połowę. Na razie nie wiadomo, czy prokurator zechce wnioskować o podwyższenie kary.

Dzielnemu 92-latki, który odparł atak o wiele młodszego napastnika, gratulujemy zimnej krwi i sprawności.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić