o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Abp Jędraszewski ostrzega przed singlami. Bezpardonowy atak

166
Podziel się

Kalwaria Zebrzydowska. W czasie Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, ostrzegał przed "ideologią singli, gender i LGBT".

Abp Jędraszewski ostrzega przed singlami. Bezpardonowy atak
Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowsk ostrzega przed "lansowaniem ideologii singli, gender i LGBT" (PAP, Łukasz Gągulski)
bDyZSEdh

Arcybiskup Jędraszewski ostrzega przed "ideologią singli, gender i LGBT"

Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski koncelebrował mszę świętą w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 13 września, podczas 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin. W czasie kazania ostrzegał przed "ideologią singli, gender i LGBT".

bDyZSEdj

Abp Jędraszewski mówił, że "wbrew temu co głoszą modne ideologie, człowiek nie żyje i nie umiera dla siebie".

Pełnia życia, która sprawia, że żyjemy z innymi i dla innych to pełnia, którą osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym - podkreślił Metropolita Krakowski.

Abp Marek Jędraszewski uważa, że single są jak "samotna wyspa". Przelotne związki bez zobowiązań są nietrwałe. Z kolei - jak powiedział w czasie kazania - decyzji o byciu kobietą lub mężczyzną nie można odwołać, a do tego skłaniają ideologie gender i LGBT.

bDyZSEdp
To nie ma nic wspólnego z wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, gdy powoływał człowieka do życia jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć razem dla siebie, których miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw Bożego błogosławieństwa. Mają żyć razem i dla siebie jednocześnie, zgodnie z tym co przysięgali wobec Boga i Kościoła w sakramencie małżeństwa - mówił abp Marek Jędraszewski w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Zobacz także: Pomnik Jezusa z tęczową flagą. Włodzimierz Czarzasty ostro o abp. Marku Jędraszewskim: Powinien klęczeć i przepraszać Boga
bDyZSEdK
KOMENTARZE
(166)
ciekawy
4 miesiące temu
a to Jędzaszewski jest w związku ?
Normalny
4 miesiące temu
Ciekawe co na to Jarosław?
mimi
4 miesiące temu
To nie jest normalny człowiek. |Jak mozna gadac takie bzdury i to publicznie...?
bDyZSEdL
Ale
4 miesiące temu
Ja już dawno podziękowałem tym „panom” . Jestem wierzący i oni nie są mi do niczego potrzebni . Wiecznie pchają się do polityki i rządzenia światem ...
ks. Zwieracze
4 miesiące temu
Zaraz, zaraz, że pedofilia - to już od razu, że to dzieło księży? Hola, hola, panowie, panie! A abbrewiatorów, administratorów papieskich, akolitów, archiprezbiterów, altarystów, egzarchów,ekscelencji, gwardianów, igumenów, infirmarzy, internuncjuszy, kamerlingów, kapelanów, kapitularzy, kaznodziejów, kolegiantów, konsultorów, legatów kościelnych, kustoszy świątyń, mafrianów, mansjonarzy, mistrzów zakonów, oblatów, opatów, ordynariuszy, ostariuszy, pastorów, penitencjarzy, penitencjarzy, pentarchów, prepozytów, primiceriuszy, scholastyków, socjuszy, widamiuszy, superiorów, wikariuszy, księży, rubrykariuszy, cecyliuszy, alumnów, portatyliuszy, subprezbiterów, ministrantów, prymicjałów, proboszczów, wiatyków, ołtarzystów, binancjuszy, absolucjuszy, dekanów, ingresjuszy, dziekanów, rekolekcjuszy, biskupów, subnotariuszy, arcybiskupów, kryżmoistów, paramentariuszy, subkanoników, prezbiterów, subminorzystów, nawikulariuszy, diakonów, stabatiuszy, subdiakonów, nowenniuszy, propriuniuszy, kardynałów, wotywatiuszy, graduacjuszy, mszalistów, arcymetropolitów, prymasów, paschalistów, noweniuszy, introitów, notariuszy, birytualiuszy, prymicjuszy, arcydiakonów, protonotariuszy, szafarzy, prałatów, egzekwiarzy, archiprezbiterów, kanoników, papieży, arcyproboszczów, nuncjuszy, prefektów, metropolitów, infułatów, mitratów, minorzystów, akolitów, arcyprezbiterów, kantorów, lektorów, świątników, cerofaniuszy, protoarchimandrytów, przeorów, ihumenów, patriarchów, zakrystianów, władyków, turyferariuszy, postulatów, krucyferariuszy, prowincjałów, magistrów teologii, ceremoniuszy, fratrów.i innych panów w sutannach i habitach i strojach mszalnych to już nie? A ja wymieniłem może z 15% wszystkich tytułów kościelnych ledwie! A jest tych panów i pań na całym świecie ponad 500 000 !
Najnowsze komentarze (166)
Logiczne
2 miesiące temu
Dobrze mówi, jesli para ludzi(kobieta+mezczyzna) ma mniej jak dwójkę dzieci ktore ich zastepuja po smierci, to spoleczenstwo zmniejsza swą liczbę, prosta matematyka??
olaf
2 miesiące temu
całeżycie na ręcznym i mu odbija
gość
2 miesiące temu
Oczywiście, że ideologie wymienione przez Jedraszewskiego nie istnieją. Ale gdyby istniały to chodzi o ideologię SINGLA KACZYŃSKIEGO?
armand
4 miesiące temu
ateizm to też wiara
look13.16cm
4 miesiące temu
Zazdroszczę, on taką jazdę ma a nie bierze nic. Chyba.
look13.16cm
4 miesiące temu
Jak to to święty Stanisław bezdomny od ekskluzywnych aut ,też przecież był singlem.
to sekta
4 miesiące temu
Hmm, przeraża go irlandzka perspektywa ale idzie w zaparte.
sekta trńska
4 miesiące temu
Czy ten osobnik jest jeszcze przedstawicielem kościoła rzymskokatolickiego???
bDyZSEdD
anna
4 miesiące temu
co za zenada, nie dziwi, ze ludzie odchodza od kosciola
Piotr
4 miesiące temu
Najbardziej prawdziwe jest to że abp. Też jest singlem
leon
4 miesiące temu
a co z singlem Kaczyńskim
Animek
4 miesiące temu
Prawda boli więc jest atakowana. Rzucają sie ci którzy akceptują życie w grzechu bo to stało sie wygodne .Biskup z pewnością nie atakuje osób żyjących w pojedynkę,tylko wyraźnie tych którzy nie formalizuja swych związków,żyjąc sobie bez zobowiązań.Atakowanie biskupa za to ze jest biskupem A więc osoba powołana przez Boga do takiego stanu jest objawem bezczelności i próba odwracania ogona. Biskup broni wartości rodziny ,moze boleć ze nie każdy moze ją posiadać ale kto jest temu winny jesli nie nasza tzw."wolna wola"
Gorn
4 miesiące temu
"Teraz chciałbym odpowiedzieć na pytania z waszego listu. Uważam, że najlepiej jest się nie żenić. 2 Ale ze względu na niebezpieczeństwo rozwiązłości seksualnej niech każdy mężczyzna ma żonę, a kobieta—męża. 3 Mąż ma dbać o seksualną stronę życia żony, a żona—męża. 4 Żona przekazuje władzę nad swoim ciałem mężowi, a mąż—żonie. 5 Nie zaprzestawajcie współżycia ze sobą, chyba że za wspólną zgodą na krótki czas, aby skupić się na modlitwie. Potem jednak powróćcie do siebie, aby szatan nie kusił was, wykorzystując to, że nie potraficie zapanować nad waszymi pragnieniami. 6 Jest to tylko moje zalecenie, nie absolutny nakaz. 7 Chciałbym bowiem, żeby wszyscy, tak jak ja, mogli obejść się bez małżeństwa. Ale każdy z nas ma inny dar od Boga: jeden taki jak ja, drugi—inny. Pierwszy List św. Pawła do Koryntian 7". I co księże biskupie, co ksiądz na to?
KochamBoga
4 miesiące temu
Ten człowiek nie zna Boga więc nie ma się co nim przejmować
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić