Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Abp Jędraszewski ostrzega przed singlami. Bezpardonowy atak

292

Kalwaria Zebrzydowska. W czasie Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, ostrzegał przed "ideologią singli, gender i LGBT".

Abp Jędraszewski ostrzega przed singlami. Bezpardonowy atak
Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowsk ostrzega przed "lansowaniem ideologii singli, gender i LGBT" (PAP, Łukasz Gągulski)

Arcybiskup Jędraszewski ostrzega przed "ideologią singli, gender i LGBT"

Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski koncelebrował mszę świętą w Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 13 września, podczas 28. Archidiecezjalnej Pielgrzymki Rodzin. W czasie kazania ostrzegał przed "ideologią singli, gender i LGBT".

Abp Jędraszewski mówił, że "wbrew temu co głoszą modne ideologie, człowiek nie żyje i nie umiera dla siebie".

Pełnia życia, która sprawia, że żyjemy z innymi i dla innych to pełnia, którą osiąga się w życiu małżeńskim i rodzinnym - podkreślił Metropolita Krakowski.

Abp Marek Jędraszewski uważa, że single są jak "samotna wyspa". Przelotne związki bez zobowiązań są nietrwałe. Z kolei - jak powiedział w czasie kazania - decyzji o byciu kobietą lub mężczyzną nie można odwołać, a do tego skłaniają ideologie gender i LGBT.

To nie ma nic wspólnego z wielkim, wspaniałym zamysłem Pana Boga, gdy powoływał człowieka do życia jako kobietę i mężczyznę, którzy mają żyć razem dla siebie, których miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw Bożego błogosławieństwa. Mają żyć razem i dla siebie jednocześnie, zgodnie z tym co przysięgali wobec Boga i Kościoła w sakramencie małżeństwa - mówił abp Marek Jędraszewski w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Zobacz także: Pomnik Jezusa z tęczową flagą. Włodzimierz Czarzasty ostro o abp. Marku Jędraszewskim: Powinien klęczeć i przepraszać Boga
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić