Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

Afera na parafii w Zgierzu. "Samowolka księdza"

157

Redakcja Radia Łódź otrzymała zgłoszenie od słuchacza, który przekazał, że ksiądz parafii św. Katarzyny w Zgierzu, wyciął nielegalnie około stu drzew, pod budowę nowo powstającego osiedla mieszkaniowego.

Afera na parafii w Zgierzu. "Samowolka księdza"
Afera na parafii (Adobe Stock)

Pan Michał, który zgłosił skargę na księdza, jest mieszkańcem bloku bezpośrednio sąsiadującego z placem budowy, na którym mają powstać cztery bloki mieszkalne. Właścicielem terenu, gdzie powstaje nowe osiedle jest parafia św. Katarzyny w Zgierzu, której również została wystawiona decyzja na budowę. Jak informuje Radio Łódź wycinka drzew rozpoczęła się około 20 kwietnia.

Mężczyzna jest zaniepokojony faktem, iż w trakcie budowy wycięto więcej drzew niż było w planie. W sumie wycięto blisko 200 drzew - Pan Michał oskarża duchownego, że połowa została ścięta nielegalnie. Zgierzanin wskazuje, że znajdowały się na nich gniazda gołębi - grzywaczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagle rzuciły się sobie do gardeł. Turysta nagrał walkę słoni

Dziennikarze Radia Łódź skontaktowali się z kierownikiem budowy osiedla. Michał Kołodziejski, jest zdziwiony, że ktoś kwestionuje tę budowę i zaznacza, że prace wykonywane są legalnie:

Pod budowę wycięto prawie 200 drzew, ale o wszystkim wie Wydział Środowiska urzędu miasta. (...) Cztery drzewa, na których znajdowały się gniazda – przy wizji lokalnej ornitologa – zostały oznaczone, by ich nie ścinać. Był zrobiony protokół przez ornitologa z RDOŚ. Dostaliśmy od niego dokument informujący, że to gniazda ptaków niechronionych i drzewa spokojnie można wyciąć – tłumaczy Michał Kołodziejski, w rozmowie z Radio Łódź.

Zdaniem słuchacza Radia Łódź liczba drzew, które nie miały zostać ścięte była większa. Dziennikarze poprosili o komentarz proboszcza parafii księdza, jednak nie udało się go uzyskać.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić