aktualizacja 

Afera w Sejmie. "Widzicie to?". Zrobiła zdjęcie Czarnkowi

704

"Widzicie to?" - pisze na Twitterze Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej. Lubnauer wstała w trakcie wtorkowego posiedzenia Sejmu, żeby zrobić zdjęcie Przemysławowi Czarnkowi, kiedy ten przemawiał z mównicy.

Afera w Sejmie. "Widzicie to?". Zrobiła zdjęcie Czarnkowi
Katarzyna Lubnauer zrobiła zdjęcie Przemysławowi Czarnkowi (Licencjodawca)

- Od tygodnia trwa festiwal nienawiści i hejtu przeciwko zarządom organizacji pozarządowych, które od lat wykonują działalność edukacyjną - grzmiał we wtorek z sejmowej mównicy Przemysław Czarnek, komentując aferę "willa plus". Dziennikarze tvn24.pl ujawnili niedawno, jak publiczne pieniądze trafiają do podmiotów bliskich PiS i obozowi władzy. Minister Czarnek rozdał w sumie 42 organizacjom 40 milionów złotych na zakup lub remont nieruchomości.

W związku z gigantyczną aferą, która wybuchła po tej publikacji, już na początku wtorkowego posiedzenia Sejmu padł wniosek o wotum nieufności dla Czarnka. - Wniosek o odwołanie człowieka, który zabiera dzieciom, żeby dać kolegom. Willa plus to zalegalizowane złodziejstwo. Czarnek czuje się bezkarny! - grzmiała posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Kiedy minister przemawiał, po sali niosły się okrzyki "złodzieje!". Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej w pewnym momencie wstała, żeby zrobić Czarnkowi zdjęcie. "Ktoś się tłumaczy - #willaPlus. Czarnek się tłumaczy, ale nie nam, ale PIS. Widzicie to?" - stwierdziła Lubnauer, która udostępniła zdjęcie na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gorąco w studiu. Chodzi o Czarnka

Lubnauer zasugerowała tym samym, że Czarnek przemawiał nie tyle do opozycji, ile do własnego obozu - i to na nim chciał zrobić jak najlepsze wrażenie i podreperować swoją nadszarpniętą w ostatnim czasie reputację. Zwłaszcza że - jak opisuje "Gazeta Wyborcza" - afera z udziałem ministra edukacji stała się problemem dla polityków PiS. - To zaczyna być namacalna afera, czyli że rozlała się już po kraju, a skojarzenie jest łatwe: swoi dali swoim - mówią w rozmowie z "Wyborczą" politycy PiS.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Jak możecie patrzeć w oczy ludziom"

We wtorek od początku posiedzenia w Sejmie było gorąco. Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk mówiła, że minister Czarnek niszczy Polskę i traktuje ją jak własny folwark. - Dość tego! - podkreślała wyraźnie poirytowana.

Jak możecie patrzeć w oczy ludziom, którzy dzisiaj płacą wysokie czynsze? Jak możecie popatrzeć w oczy nauczycielom, którzy zarabiają minimalną pensję, a wy rozdajecie pieniądze na willę dla swoich? - zastanawiała się z kolei Krystyna Szumilas z KO.

Willa plus - o co chodzi?

Aferę "willa plus" opisali Justyna Suchecka i Piotr Szostak - dziennikarze tvn24.pl. Nazwa afery odnosi się do rozdawania nieruchomości i pieniędzy przez ministerstwo Przemysława Czarnka organizacjom powiązanym z PiS-em. Zostało to przemilczane przez publiczne media.

To są fundusze, które, jak rozumiem, zawsze były. Były przekazywane do różnych organizacji zawsze. Raz otrzymują takie organizacje, a raz otrzymują inne organizacje - tak do bulwersującej sprawy odnosił sę prezydent Andrzej Duda.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić