Agata Duda w czerwieni przemówiła do Polaków

168

Jak co roku para prezydencka zachęca do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Z tej okazji na profilu kancelarii prezydenta opublikowano nagranie, na którym Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przemówili do Polaków.

Agata Duda w czerwieni przemówiła do Polaków
Agata Kornhauser-Duda (KPRP, Grzegorz Jakubowski)

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia prezydent i jego małżonka zachęcają Polaków do wsparcia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Nagranie na którym Agata Duda wystąpiła w czerwonej sukni z rozkloszowanymi rękawami u boku swojego męża pojawiło się na profilu kancelarii prezydenta.

- Stało się już tradycją , że w okresie przedświątecznym wspieramy wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i również państwa gorąco do tego zachęcamy. W święta Bożego Narodzenia szczególnie mocno pragniemy radości i pokoju. Nie tylko dla nas samych i naszych bliskich, ale dla wszystkich w tym dla najmłodszych którzy tak niecierpliwie czekają na świąteczne prezenty - zachęca para prezydencka.

- Włączając się w to dzieło stają się państwo fundatorami różnego rodzaju inicjatyw edukacyjnych, stypendiów oraz leczenia i rehabilitacji małych pacjentów. Część zebranych środków przeznaczana jest również na pomoc dla dzieci w innych miejscach świata. W tym roku trafi ona do krajów Afryki Subsaharyjskie - poinformował Andrzej Duda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wynagrodzenie dla pierwszej damy? Senator PiS o dyskusji „wolnej od emocji”

Agata Duda przyznała, że bardzo ją cieszy wspólna akcja organizacji dobroczynnych katolickiej Caritas, Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos i Diakonii Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego, która łączy tak wielu Polaków w kraju i za granicą.

Jak co roku w Wigilijne Dzieli Pomocy Dzieciom włączają się harcerze, którzy przekazują Betlejemskie Światło Pokoju czyli Płomień zapalony od wiecznego ognia z Groty Narodzenia Pańskiego w Ziemi Świętej. Świeca podtrzymująca ten płomień i zdobiącą nasze świąteczne stoły to piękny symbol otwartości na drugiego człowieka oraz gotowości do pomocy bliźniemu w potrzebie - podkreślił prezydent.

Na koniec para prezydencka złożyła Polakom życzenia z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić