Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Agata Duda zignorowała apel. Jej poprzedniczki postąpiły inaczej

570
Podziel się:

Nie milkną echa wymownego gestu Agaty Kornhauser-Dudy. Żona prezydenta RP nie zareagowała na wezwanie stowarzyszenia Kobiety Filmu. Inaczej postąpiły poprzednie polskie Pierwsze Damy.

Agata Duda zignorowała apel. Jej poprzedniczki postąpiły inaczej
Agata Duda zignorowała apel stowarzyszenia Kobiety Filmu (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Stowarzyszenia Kobiety Filmu postanowiło zrobić coś w związku z trudną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Zaapelowano do trzech polskich Pierwszych Dam, aby te wstawiły się za imigrantkami i ich dziećmi, przebywającymi tam w ekstremalnie trudnych warunkach.

Inicjatywa wypaliła niestety tylko częściowo. Na apel nie odpowiedziała obecna Pierwsza Dama. Informację o bierności Agaty Kornhauser-Dudy w tej sprawie przekazał Newsweek. Nie wiadomo, dlaczego żona prezydenta RP jako jedyna nie skorzystała z zaproszenia do wzięcia udziału w szlachetnej akcji.

Na apel Kobiet Filmu odpowiedziały inne zaproszone. Głos w sprawie zabrała żona poprzedniego prezydenta Anna Komorowska, która krytycznie oceniła działanie polskich władz na granicy. Podziękowała również osobom, które mieszkają przy granicy i udzielają wycieńczonym imigrantom pomocy.

Chcę wyrazić niezgodę na to, jak polskie władze traktują uchodźców, a zwłaszcza matki z dziećmi. I zaapelować, aby polska władza, sama nie udzielając pomocy, pozwoliła przynajmniej na udzielanie jej przez organizacje pozarządowe, którym dziś jest to uniemożliwiane. Chcę również podziękować mieszkańcom i samorządom w strefie przygranicznej, które mimo rzucania im kłód pod nogi, niosą pomoc skazanym na cierpienie ludziom - napisała Anna Komorowska.

Swoje słowa wsparcia dla imigrantów przekazała również Jolanta Kwaśniewska. Była Pierwsza Dama zaapelowała m.in. o umożliwienie udzielenia pomocy imigrantom przez lekarzy i udzielenie zgody na działanie tam organizacji humanitarnych.

Serce, wsparcie finansowe i po raz kolejny zaapelować o więcej empatii oraz przede wszystkim o umożliwienie lekarzom niesienia pomocy bezpośrednio w strefie zagrożenia, a także o umożliwienie na tym terenie działania organizacji humanitarnych
Zobacz także: Czy Mata pracuje 18 godzin dziennie?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(570)
Jak mogła
7 miesięcy temu
zareagować. To był zlot POPRZEDNICH dam. Ona jest AKTUALNĄ.
Halina
8 miesięcy temu
TO COŚ TO TYLKO WIDMO
Lech
8 miesięcy temu
Nie ma się czemu dziwić.Jej pobratymcy są w konflikcie z większością tych biednych uchodcow.
Loko
8 miesięcy temu
O niemowy nie wymagajmy słów.
Hill
8 miesięcy temu
Miała wizytę u krawcowej
XXX
8 miesięcy temu
Ta pani nie będzie się poniżać do poziomu tych trzech kobitek!!!!!
Tomek
8 miesięcy temu
I znów muszę uznać ogromną przewagę Kwaśniewskich nad resztą naszych pierwszych rodzin. Niby post komunista a był najlepszym i najbardziej demokratycznym prezydentem tego kraju, zdażyło mu się ubzdryngolić ale nie jemu jedynemu. I Jolka też kobitka z klasą a nie jakiś morświn czy woskowa rzeźba.
Polka
8 miesięcy temu
Czy naprawdę Dudową można nazwać pierwszą damą ? Tragiczna postać życia społecznego. I ona oczekuje wynagrodzenia, przepraszam , a za co ???
nemo
8 miesięcy temu
BRAWO PANI AGATA !!!! - OBECNA PIERWSZA DAMA NIE MOŻE SIĘ ZNIŻAĆ DO poZIOMU tych dwóch poPRZEDNICZEK...
Poważny
8 miesięcy temu
Jaka szlachetna akcja?? To tylko na pokaz, niczego przeciez dla tych migrantów nie zrobią. A może Straz Graniczna je złapie i ... położy twarza do ziemi ? Może wtedy zrozumieją jak się osmieszają!
Karolina_1987...
8 miesięcy temu
Apeluję o zaprzestanie używania zwrotu Pierwsza Dama w stosunku do tej Pani. Damy zachowują się GODNIE, mają własne zdanie i potrafią go bronić tak samo jak wyznawanych wartości. Agata Duda jest zwyczajną kukłą, nikim więcej.
Obiektywny
8 miesięcy temu
Pani Kwaśniewska powinna swojego Towarzysza Aleksanra Kwaśniewskiego wysłać do swoich czerwonych towarzyszy by przestali g nebic tych biednych ludzi to nie Polacy odpowiadają za to co się dzieje tylko towarzysz Putin i Lukaszenka
Hajka
8 miesięcy temu
Pani Agato botox na zmarczki na czole wskazany.
POLO
8 miesięcy temu
Jedno co dobrze zrobila ,bo reszta to poprostu idioci zajmijcie sie swoja rodzina w weeken a nie brudasami .Oj biada nam nigdy nie wysle ani grosza z z podatku na wszelakie lewackie fundacje.Obyscie nie wrocili do domow.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić