Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Ale wiadomość gruchnęła! Chodzi o sejmowych szoferów

31
Podziel się

Koronawirus nie ominął też kierowców, którzy na co dzień wożą posłów. W ich szeregach coraz więcej osób jest zakażonych. Centrum Informacyjne Sejmu podało, że były stosowane środki bezpieczeństwa.

Ale wiadomość gruchnęła! Chodzi o sejmowych szoferów
Koronawirus wśród sejmowych kierowców (zdjęcie poglądowe) (Getty Images)
bEUWfYmZ

Koronawirus. Chorują kierowcy posłów

Mimo stosowania środków zapobiegawczych kierowcy nie uchronili się przed zachorowaniem na COVID-19. Szeregi poselskich szoferów zostały mocno przetrzebione. O całej sprawie napisała "Rzeczpospolita".

bEUWfYnb

Coraz więcej kierowców choruje. "Rzeczpospolita" ustaliła, że w Wydziale Obsługi Transportowej Kancelarii Sejmu pracuje 54 kierowców. Część z nich jest do dyspozycji Prezydium Sejmu, część - klubów parlamentarnych, a część – posłów. Najwięcej zakażeń koronawirusem wykryto wśród tej ostatniej grupy.

Centrum Informacyjne Sejmu nie podało, ilu dokładnie kierowców jest chorych na COVID-19. "Rzeczpospolitej" nie udało się też ustalić, jaka część szoferów obsługuje posłów i kluby parlamentarne. Niemniej sytuacja nie wygląda dobrze.

Gdy poprosiłem o samochód, usłyszałem od dyspozytora, że zostało tylko 3 kierowców, bo pozostali chorują na COVID-19. Później zadzwoniono do mnie z informacją, że kierowca, z którym jechałem, też jest zakażony. Tak więc spośród tych 3 rzekomo zdrowych niektórzy okazali się chorzy - powiadział "Rz" Piotr Borys, poseł KO.
bEUWfYnh

Według zapewnień Centrum Informacyjnego Sejmu stosowane były wszelkie środki bezpieczeństwa. Kierowcy wożący posłów oraz ich pasażerowie mieli do dyspozycji maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk i samochodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUWfYnC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
iwona
rok temu
Czarnek mówi że nauczyciele mają pracować na prywatnym sprzęcie bo w wielu firmach tak się postępuje to chyba mogą się jaśnie państwo z PiS-u wozić swoimi samochodami ,chyba żeim słoma przeszkadza w naciskaniu na hamulec????
aban
rok temu
Ilu kierowców? więcej niż ministrów? Kogo wożą!!!!!!!!!
Obywatel
rok temu
Darmowe loty, przejazdy koleją komunikacją autobusową, ale to mało. Jeszcze auta sejmowe by dowieźć na dworzec. Przewraca się w głowie posłom, a mają dbać o nasze dobro.
bEUWfYnD
Ślązak
rok temu
Przecież posłów wożą maturzyści co za problem zatrudnić nowych na umowę zlecenie na czas wyzdrowienia
Irman
rok temu
Kiedy "Swiatlo Zgasnie "i Syreny Alarmowe zawyja , zmurszalek zapewniac bedzie , ze jest PIEKNIE ...bo procedury "zostaly zachowane " wiec ...nie lekajcie sie poliniaki .... Kosy ubranej dla niepoznaki w bialy welon.
Janek
rok temu
Zaproponujcie pracę kierowcom karetek.Wiedzą jak się bronić przed wirusem a i kasa im się przyda.
:))
rok temu
ale ja, ale ja, ale ja mam wątpliwości, lecz jedynie co do metod - lepsze gazy trujące, od noży, pistoletów :P
antoni
rok temu
Byli w zamkniętym lesie?
Syrenka 105
rok temu
Tak nienawidzą Niemców ale wspierają ich gospodarkę BMW, Merce flota rządowa
Nika
rok temu
kilometrówki rozliczają... nawet nie posiadając samochodów.
wyborca
rok temu
chętnie przewiozę ich taczką
misiek
rok temu
Realnie to już połowa ludzi w Polsce jest już chora i nawet nie rozróżnia tego wirusa od grypy lub przeziębienia
hary-63
rok temu
Jak dla mnie to wszyscy mogą chorować razem z posłami i nierządem.Później wysłać do szpitala gdzie nie dostaną pomocy,tak jak to jest na filmach ze szpitala w Poznaniu.
bEUWfYnv
joda
rok temu
Tramwaje są niezarażone.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić