Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Ale wiadomość gruchnęła! Chodzi o sejmowych szoferów

38

Koronawirus nie ominął też kierowców, którzy na co dzień wożą posłów. W ich szeregach coraz więcej osób jest zakażonych. Centrum Informacyjne Sejmu podało, że były stosowane środki bezpieczeństwa.

Ale wiadomość gruchnęła! Chodzi o sejmowych szoferów
Koronawirus wśród sejmowych kierowców (zdjęcie poglądowe) (Getty Images)

Koronawirus. Chorują kierowcy posłów

Mimo stosowania środków zapobiegawczych kierowcy nie uchronili się przed zachorowaniem na COVID-19. Szeregi poselskich szoferów zostały mocno przetrzebione. O całej sprawie napisała "Rzeczpospolita".

Coraz więcej kierowców choruje. "Rzeczpospolita" ustaliła, że w Wydziale Obsługi Transportowej Kancelarii Sejmu pracuje 54 kierowców. Część z nich jest do dyspozycji Prezydium Sejmu, część - klubów parlamentarnych, a część – posłów. Najwięcej zakażeń koronawirusem wykryto wśród tej ostatniej grupy.

Centrum Informacyjne Sejmu nie podało, ilu dokładnie kierowców jest chorych na COVID-19. "Rzeczpospolitej" nie udało się też ustalić, jaka część szoferów obsługuje posłów i kluby parlamentarne. Niemniej sytuacja nie wygląda dobrze.

Gdy poprosiłem o samochód, usłyszałem od dyspozytora, że zostało tylko 3 kierowców, bo pozostali chorują na COVID-19. Później zadzwoniono do mnie z informacją, że kierowca, z którym jechałem, też jest zakażony. Tak więc spośród tych 3 rzekomo zdrowych niektórzy okazali się chorzy - powiadział "Rz" Piotr Borys, poseł KO.

Według zapewnień Centrum Informacyjnego Sejmu stosowane były wszelkie środki bezpieczeństwa. Kierowcy wożący posłów oraz ich pasażerowie mieli do dyspozycji maseczki, rękawiczki, środki do dezynfekcji rąk i samochodu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić