Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Tam się nie szczypali. 36 przypadków COVID-19 i od razu lockdown

68
Podziel się:

Władze Australii Południowej podjęły decyzję o wprowadzeniu całkowitego lockdownu na terenie stanu. Zdecydowano się na taki krok po tym, jak stwierdzono 36 przypadków koronawirusa. Mieszkańcy masowo ruszyli do sklepów po zapasy.

Tam się nie szczypali. 36 przypadków COVID-19 i od razu lockdown
Mieszkańcy Australii (Getty Images, Paul Kane , Stringer)

Pierwszy po dłuższej przerwie przypadek koronawirusa w Australii Południowej został odnotowany w niedzielę 15 listopada w Adelajdzie. Od tamtego czasu liczba zachorowań wzrosła do 36, co skłoniło lokalnych urzędników do wprowadzenia lockdownu.

Koronawirus w Australii. Lockdown na terenie stanu Australia Południowa

Przed potwierdzeniem zarażeń w Adelajdzie na terenie stanu przez sześć miesięcy nie występowały żadne przypadki COVID-19. Jak uzasadniały władze Australii Południowej, lockdown był konieczny, aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa wśród członków społeczności.

Lockdown wejdzie w życie w nocy ze środy na czwartek 19 listopada. Rozpocznie się o północy i potrwa sześć dni. Mieszkańcy stanu będą mogli opuszczać dom tylko z ważnych powodów. Siłownie zostaną zamknięte, tak samo jak uczelnie wyższe i szkoły. Opiekę otrzymają jedynie dzieci osób wykonujących zawody, bez których funkcjonowanie społeczności jest niemożliwe.

Australijskie restauracje, kawiarnie i puby zostaną zamknięte, a klienci nie będą mogli korzystać nawet z możliwości zabrania jedzenia na wynos. Wprowadzono także zakaz podróży regionalnych. Mieszkańcy Australii Południowej rozpoczęli przygotowania do lockdownu i tłumnie ruszyli do sklepów spożywczych. W social mediach pojawiły się filmiki, na których zarejestrowano klientów czekających w bardzo długich kolejkach.

Po upływie sześciu dni ścisłego lockdownu mieszkańców Australii Południowej czeka osiem dni mniej drastycznych ograniczeń. Stephen Marshall, premier stanu, zaapelował do mieszkańców o solidarność.

Potrzebujemy wytchnienia, aby śledzić rozprzestrzenianie się wirusa i chronić osoby starsze, osoby bezbronne, chronić całą naszą społeczność – apelował Stephen Marshall, cytowany przez BBC.
Zobacz także: Zobacz też: To będzie słaby kwartał dla gospodarki. "Ludzie zacisnęli portfele"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(68)
Kreska
2 lata temu
Mieszkam w Sydney od 11 lat i jestem ogromnie z tego powodu szczęśliwy! Tylko wspomnieć zeszłoroczne pożary które były największe w historii gdzie zaraz po nich powodzie zalały kraj. Jakby tego było mało nadszedł czas pandemii. Od samego początku zanotowano blisko 28 tys przypadków na 25 mln obywateli. Dla tych którzy mówią że to idiotyzm itp chciałbym się dowiedzieć jaki inny kraj na świecie może się cieszyć 50 tysiącami kibiców na stadionie, do 500 osób na Christmas party i zero przypadków zarazen od 2 tyg (nsw). Mało tego ciągle wykonuje się 140 tysięcy testów w samym tylko stanie nsw. Mało tego testy są darmowe i nie trzeba mieć żadnych skierowań. W Melbourn jak zanotowano 1000 zakażeń w dzień cały stan przeszedł w lockdown na 3 miesiące, teraz od 3 tyg nie ma ani jednego zarażenia. W South Australia wirus wymknął się z hotelowej kwarantanny i wladze postanowiły zamknąć wszystko na tydzień. W pierwszych 24 godzinach skontaktowano się z 3500 ludzi którzy mogli mieć styczność.. Tak działa fantastycznie zarządzany kraj!! Niestety w Polsce jest znacznie inaczej...
koala
2 lata temu
najlepiej gasić pożar w zarodku-nie, gdy wszystko spalone dory rząd i dobre decyzje
Olek
2 lata temu
Nie rozumiem ludzi masochistów , którzy represjonowaliby siebie a przy okazji wszystkich dokoła w myśl jakiejś psychopandemicznej ideologii. Ostatnio spuchła mi noga i poszedłem do lekarza , a ten zamiast leczyć zaproponował test na Covid..... Jeśli tak teraz wygląda służba zdrowia w Polsce i w Australii to nic dziwnego , że jak jakiś zasmarkany test będzie dodatni to zamykają człowieka w izolatorium bez pomocy lekarskiej i tam umiera podnosząc statystyki umieralności " na Covid"....a ciemny lud trzęsie się ze strachu gdy poinformują o tym w TV.
Prawda
2 lata temu
To niech zaczną myśleć... To na grypę też będzie zatrzymanie całej gospodarki jesienią a odmrożenie puzna wiosna? Artykuły coraz bardziej ubogie merytorycznie... Tylko próba gry na emocjach... Szkoda słów,...
monika
2 lata temu
ktoś pewnie płaci za to by tak straszyc ludzi i robic te lockdowny - bo to nie przypadek ze taki cyrk sie dzieje
hgghgh
2 lata temu
są mądrzejsi niż Niedzielski tworzący nic nie dające żółte i czerwone strefy.
logiczny
2 lata temu
i w tych kolejkach się pozarażają .... gratuluję autorom pomysłu ...
Alabezkota
2 lata temu
A co mają czekać tak jak Polska na 600 zgonów dziennie?
Gjkk
2 lata temu
Szkoda że nie ma tam biedry czy lidla, oni by wiedzieli jak pomóc „ biednym „ i zapracowanym . Potem tarcza itd itd
Ewa
2 lata temu
Bardzo dobrze robią, przynajmniej dmuchają na zimne żeby nie mieć takiego problemu jak my i nie tylko my
Nwh
2 lata temu
Australia to Kolonia karna wielkiej Brytanii. Do dzisiaj nic się nie zmieniło, ludzi traktuja jak więźniów. Pooglądajcie filmy na yt, albo lepiej na liveleaku, bo jak wiadomo yt to szambo które sobie wybiera publikacje. Komuna na najwyższym poziomie.
Krzych
2 lata temu
Troche budujące jest ze są kraje które bardziej panikują już pl...
Łukasz
2 lata temu
Tam chociaż rządzą normalni ludzie 💃💃💃
ytrew
2 lata temu
W Polsce wszyscy co się boją powinni zabarykadowac się w domach na rok. Reszta powinna normalnie pracować i normalnie żyć.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić