Strajk Kobiet. Andrzej Duda rzucił słynnym przysłowiem. Podsumował policję

90

Prezydent Andrzej Duda w kontrowersyjny sposób skomentował działania polskiej policji w trakcie Strajku Kobiet. Pochwalił mundurowych za profesjonalizm.

Strajk Kobiet. Andrzej Duda rzucił słynnym przysłowiem. Podsumował policję
Andrzej Duda (Getty Images)

Prezydent Andrzej Duda mówił o działaniach policji w trakcie wywiadu z dziennikarzem TVN24 Krzysztofem Skórzyńskim w programie "Sprawdzam". Duda ocenił, że postawa mundurowych w trakcie Strajku Kobiet była wręcz wzorowa.

Policja w Polsce zachowuje się w sposób bardzo profesjonalny, u nas podczas demonstracji nikt nie zginął - przyznał prezydent.

Zaznaczał również, że inaczej było we Francji czy USA. Tam podczas konfrontacji z policją ginęli demonstranci.

Posłanki zaatakowane przez policję. Co na to prezydent?

Prezydent Andrzej Duda odniósł się również do incydentów atakowania przez policję posłanek opozycji, które pokazywały legitymacje. Magda Biejat oraz Barbara Nowacka zostały zamroczone przy użyciu gazu.

Takie sytuacje nie powinny się zdarzać i nigdy nie należy ich oceniać dobrze. Ale doskonale wiemy o tym, że jak to mówią, gdzie drwa rąbią, tam drzazgi lecą i jeżeli ktoś dostaje się w tak zwany młyn, gdzie dzieją się rzeczy gwałtowne, gdzie są emocje, gdzie jest przemoc fizyczna, to niestety bywa tak, że zdarzy się i taka sytuacja - podsumował Duda.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić