Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Burza pod zdjęciem z weekendu. Też to widzicie?

401

Prezydent Andrzej Duda udał się w sobotę na wczasy w Bieszczady. Na Twitterze pochwalił się zdjęciami z tamtejszymi leśnikami. Ani głowa państwa, ani towarzyszące mu osoby nie miały na sobie teoretycznie obowiązkowych maseczek. Zwrócili na to uwagę internauci. Złośliwie skomentowała to też posłanka KO, Katarzyna Lubnauer.

Andrzej Duda zrobił sobie selfie z bieszczadzkimi leśnikami
Andrzej Duda zrobił sobie selfie z bieszczadzkimi leśnikami (Twitter)

Andrzej Duda postanowił wypocząć od obowiązków w Bieszczadach. W umieszczonym na stronie Kancelarii Prezydenta wpisie zachwala tamtejszą przyrodę i pokazuje się z leśnikami z Nadleśnictwa Baligród. Na jego profilu znalazł się również film z wycieczki.

Dzisiaj rano podziwiałem piękne Bieszczady z Panem Kazimierzem Nóżką i Marcinem Sceliną z Nadleśnictwa Baligród. Odkrywajmy Polskę! Wspierajmy polską branżę turystyczną! To bardzo ważne - wspierajmy naszych przedsiębiorców! Polska jest piękna" - napisano na Twitterze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obowiązkowe zakrywanie nosa i ust

Internauci szybko zauważyli, że prezydent nie ma na twarzy maseczki i nie trzyma wymaganego odstępu od towarzyszy.
"Gdzie odstępy? Gdzie maseczki? Hipokryzja" - można przeczytać. Choć panowie na zdjęciu z całą pewnością nie są członkami jednego gospodarstwa domowego to obejmują się na zdjęciu.

Zachowanie Andrzeja Dudy skomentowała posłanka Koalicji Obywatelskiej, Katarzyna Lubnauer, która opublikowała inne zdjęcie głowy państwa z wyprawy.

A Ty się Polaku męcz na pustej ulicy w maseczce. A w restauracji też będziesz mógł usiąść tylko sam lub z rodziną i to dopiero, jak je otworzą. Chyba, że to nieznana rodzina wspólnie zamieszkująca z Andrzejem Dudą? Twoje prawa są lepsze niż nasze?" - napisała Lubnauer, nawiązując do ostatniej afery związanej z piosenką Kazika.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zniesienie nakazu noszenia maseczek

Możliwe jednak, że niebawem zakrywanie twarzy nie będzie już wymagane dla nikogo. W czwartek wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski zapowiedział, że w ciągu jednego-dwóch tygodni możliwe będzie poluzowanie restrykcji związanych z noszeniem maseczek na obszarach, gdzie sytuacja epidemiczna jest najbardziej opanowana.

Zbliżające się złagodzenie tego nakazu potwierdził następnie minister Łukasz Szumowski. Mieszkańcy Polski są zobowiązani do noszenia maseczek od 16 kwietnia, czyli już od ponad miesiąca.

Zobacz także: Maseczki wciąż obowiązują. Minister Szumowski mówi, co musiałoby się stać, byśmy mogli je zdjąć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić