Andrzej Duda w USA. Amerykańscy policjanci zatrzymali polskiego prezydenta

847

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek z przedstawicielami Polonii amerykańskiej, którzy pracują w nowojorskiej policji. Podziękował im za pilnowanie bezpieczeństwa w mieście i zrobił z nimi selfie.

Andrzej Duda w USA. Amerykańscy policjanci zatrzymali polskiego prezydenta
Andrzej Duda w USA (KPRP)

Prezydent Andrzej Duda przyjął zaproszenie od policjantów polskiego pochodzenia, którzy służą w policji nowojorskiej i pilnują bezpieczeństwa metropolii. Podczas czwartkowego spotkania Duda powiedział, że Polska jest dumna z przedstawicieli Polonii, którzy codziennie chronią mieszkańców Nowego Jorku.

Selfie z prezydentem

Andrzej Duda otrzymał od funkcjonariuszy koszulkę z godłem Polski i logotypem policji z napisem "Policja New York". Kilkunastu policjantów zrobiło też selfie z prezydentem Polski na tle słynnej Statui Wolności. W czwartek prezydent spotkał się również z Polakami w miejscowości Linden w stanie New Jersey.

Zawdzięczamy to naszym żołnierzom, którzy służyli w Iraku, którzy po 11 września ramię w ramię z amerykańskimi walczyli w Afganistanie. Straciliśmy tam 44 naszych żołnierzy. Tysiąc żołnierzy i pracowników cywilnych wojska zostało rannych, nieraz bardzo ciężko. Ale to jest także zasługa Polaków służących w armii amerykańskiej – ocenił Duda.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chwalił Polaków

Prezydent chwalił Polaków w siłach zbrojnych USA za to, że demonstrują swoją polskość, służąc we wszystkich formacjach wojsk Stanów Zjednoczonych — poczynając od jednostek specjalnych, na Gwardii Narodowej kończąc.

Wszędzie są nasi rodacy, którzy służą w armii amerykańskiej, mówią po polsku i są z tego dumni. Dziękuję za to z całego serca – zapewniał prezydent.

"Nigdy nie zapomnimy wkładu Polonii"

Andrzej Duda podkreślał również, że Polacy w Stanach Zjednoczonych zrobili wiele dla Polski przez ostatnie dziesięciolecia. Dodał, że to nie tylko wystawianie Polsce dobrego świadectwa przed Amerykanami, ale to także wiele innych bardzo ważnych elementów. "Nigdy nie zapomnimy tego wielkiego wkładu Polonii w przyjęcie Polski do NATO" – akcentował.

Zobacz także: "Głupie zachowanie". Kosiniak-Kamysz wytyka błąd Andrzejowi Dudzie
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić