"Apokalipsa" w Meksyku. Przerażające nagrania świadków

53
Podziel się:

Mieszkańcy Meksyku nagrali szokujące widoki w niebie nad miastem. Podczas silnego trzęsienia ziemi w niebie było widać rozbłyski. Niektórzy myśleli, że jest to "apokalipsa" — z takim hasztagiem filmiki pojawiały się w mediach społecznościowych.

"Apokalipsa" w Meksyku. Przerażające nagrania świadków
"Apokalipsa" w Meksyku (YouTube)

W mediach społecznościowych pojawiło się kilkadziesiąt filmików z Meksyku, na którym widać, jak w niebie nad stolicą kraju nagle pojawiają się błyskawice. Wszystko odbywało się jednocześnie z silnym trzęsieniem ziemi, dlatego przeraziło to mieszkańców. W Twitterze filmiki dodawano z hasztagiem Apocalipsis, czyli koniec świata.

Potężne trzęsienie ziemi

Jak donosi agencja Reuters, magnituda wstrząsu osiągnęła 7,1. Jego epicentrum znajdowało się na głębokości około 10 km, a jego środek – ok. 17 km na północny wschód od Acapulco. W mieście Meksyk ziemia trzęsła się przez prawie minutę w niektórych częściach stolicy, ale była mniej odczuwalna w innych częściach.

Niektórzy ludzie ewakuowali się na krótko ze swoich budynków, ale większość szybko wróciła ze względu na deszczową noc. Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador powiedział, że mimo gwałtownego przebiegu skala zniszczeń nie jest wielka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Błyski rozświetlają niebo nad miastem

Na licznych nagraniach widać, że błyski na niebie pojawiają się wkrótce po tym, jak ziemia zaczyna się trząść i rozświetlają całe niebo nad miastem. Na filmikach można zauważyć też kołyszące się budynki. Niektóre drogi zostały zablokowane przez połamane drzewa i obrywy skalne.

Naukowcy nadal nie mogą do końca ustalić, co jest przyczyną takiego zjawiska. Podobne było już zauważone przez niektórych mieszkańców podczas niszczycielskiego trzęsienia ziemi w Meksyku w 2017 roku. Najprawdopodobniej jest ono spowodowane wybuchami transformatorów elektrycznych podczas trzęsienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić