Archeolodzy szukali jej od dekad. Niezwykłe odkrycie we Włoszech

6
Podziel się:

W miejscowości Negrar we Włoszech odnaleziono pozostałości po willi z czasów starożytnego Rzymu. Pod ziemią znajduje się doskonale zachowana mozaika i fundamenty.

Mozaika pochodzi z czasów starożytnego Rzymu.
Mozaika pochodzi z czasów starożytnego Rzymu.

Mozaika została odkryta w Negrara w prowincji Werona we Włoszech. Według lokalnych władz poszukiwania pozostałości po starożytnej willi trwały od dziesięcioleci. Pierwsze ślady dawnych zabudowań znaleziono już 100 lat temu.

We wpisie na Facebooku gmina przyznaje, że wcześniejsze próby odnalezienia willi nie powiodły się. Naukowcy pracowali w kilku miejscach próbując odnaleźć dokładną lokalizację budynku.

Naukowcy odkryli tylko część fundamentów i mozaiki pochodzących ze starożytnego Rzymu. Na miejscu wciąż trwają prace wykopaliskowe.

Zobacz takze:"Odkrycie tysiąclecia". Naukowcy aż podskoczyli z radości

Gmina ustala z właścicielami winnicy odpowiednie sposoby na odkrycie artefaktu i późniejsze zabezpieczenie go. Prawdopodobnie całość nie zostanie nigdy wykopana spod ziemi. Naukowcy jednak pragną aby przynajmniej ustalić jak mogła wyglądać willa, jaką miała powierzchnię i dokładny kształt.

Gmina zbiera środki na dalsze prace. Lokalne władze zobowiązały się udzielić "wszelkiej niezbędnej pomocy", aby kontynuować wykopaliska.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić