Wróć na
mmc
|

Asteroida nigdy nie była tak blisko. Naukowcy nic nie wiedzieli

101
Podziel się

Naukowcom jeszcze nigdy nie udało się zanotować asteroidy, która leciałaby tak blisko Ziemi. Niestety wszyscy dowiedzieli się o tym dopiero po fakcie. Widoczna mogła być nad Oceanem Indyjskim.

Asteroida nigdy nie była tak blisko. Naukowcy nic nie wiedzieli
(Twitter)
bCXWniQB

Asteroida 2020Q przeleciała niemal 3 tys. km nad ziemią. Nigdy wcześniej nie zanotowano asteroidy, która tak zbliżyłaby się do Ziemi. Niestety o tym, że była w pobliżu, naukowcy dowiedzieli się dopiero 6 godzin później.

Wszystko dlatego, że asteroida leciała od strony Słońca. Zauważenie jej nie było wcześniej możliwe. Lecąc nad Ziemią, mogła być widoczna z okolic Oceanu Indyjskiego.

bCXWniQD

Średnica lecącej nad nami asteroidy wynosiła ok 3-6m. Była stosunkowo niewielka. Prędkość, jaką mogła osiągnąć w pobliżu Ziemi szacowana jest na 44 tys.km/h.

Asteroida tej wielkości nie była niebezpieczna. Choć jej wybuch mógłby być porównywalny do wybuchu bomby atomowej, tak z tej wysokości, Ziemia byłaby bezpieczna.

Wielu spekuluje, że asteroida nie została zauważona z powodu szwankujących urządzeń. Naukowcy z NASA uspokajają, że urządzenia ostrzegające mają się dobrze. Problemem było to, że dużo trudniej wykryć ciała niebieskie lecące od strony Słońca.

bCXWniQJ

Dziwna asteroida w Układzie Słonecznym

bCXWniRe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(101)
gosc
miesiąc temu
To po marsjańsku -"Choć jej wybuch mógłby być porównywalny do wybuchu bomby atomowej, tak z tej wysokości, Ziemia byłaby bezpieczna"
off
miesiąc temu
któraś w końcu trafi
Ass
miesiąc temu
Dzień bez NASA i Lewandowskich to dzień stracony.
bCXWniRf
Olo
miesiąc temu
Ta cała NASA to pic na wodę fotomontaż. Tak samo jak WHO.
Kacha
miesiąc temu
Dlaczego w tytule wymieniona jest tylko NASA? Rozumiem, że ESA, Sowieci, Chińczycy o niej wiedzieli. Typowy niemiecki antyamerykanizm.
Najnowsze komentarze (101)
synek_księdza
miesiąc temu
... a więc ... zauważenie asteroidy nie było możliwe ... być może gdyby nie upośledzenie ludzi na kierunek małego wyświetlacza w ręce który zapewnia wiele uciech, ludzie siedzący przed teleskopami i mający do dyspozycji najnowsze osiągnięcia techniki i nauki wykonując swoją pracę rzetelnie uchwyciliby fakt że coś zbliża się do naszej planety ... któregoś dnia przegapią fakt że są w pracy, bo przecież już wszystko odkryli i tylko ten ekranik przed nosem jest najważniejszy wraz z syfem który jest na wyciągnięcie ręki celem chwilowego zachwytu ...
Szu
miesiąc temu
Po co pisać o 3metrowej asteroidzie? Duże bolidy z rojów meteorów dochodzą do tych rozmiarów.
wytyk
miesiąc temu
Takie małe obiekty zwykle poprzedzają inne wielokroć większe
Marek
miesiąc temu
Zastanówcie się 10 razy(!), zanim 'wypchniecie' swoje pociechy do szkół!!!
ER ANTYKLER
miesiąc temu
NASA TO BZDURNA INSTYTUCJA WMAWIAJĄCA ŚWIATU, ŻE CZŁOWIEK BYŁ na KSIĘŻYCU !
natka
miesiąc temu
we 2012 jakos w Lipcu, nad slaskiem przelecial wielki obiekt, kamien. Najpierw palil sie jak kula ognia, a potem nagle jak pilka odbil sie nad zabrzem i odlecial o 90st w inna strone. Pisalam do wielu obserwatorium nawet do NASA. Do dzisiaj NIKT nie odpisal co to bylo, a strach o zycie pozostal. Tak wlasnie obserwuuja nasze niebo, ze gdy trzeba to nic nie wiedza.
jaca
miesiąc temu
A te systemy wykrywajace za miliony dolarow to z biedronki?
rall
miesiąc temu
W Pearl Harbor Japończycy też lecieli od strony Słońca, więc Amerykanie ich nie zauważyli, bo niewygodnie było patrzeć. Tak już u nich jest.
bCXWniQX
davinci
miesiąc temu
Dowiedzieli się 6 godzin po fakcie. No cóż, mamy dopiero XXI wiek. Zawsze jest jakieś " bo ".
edi
miesiąc temu
Takie jest NASA przecenione.
pracownik
miesiąc temu
Wszystkie te agencje ko(miczne)smiczne nigdy nie ujawnią co tak naprawdę robią w kosmosie i co się wydarzy za 4 lata (reset 676), rządzący budują od lat bunkry (jak niegdyś stare cywilizacje) pod ziemią w najtwardszych skałach wiedząc o czymś o czym nie chcą nam powiedzieć ( zapewne dla dobra ludzkości ) żeby nie zapanowała anarchia chociaż jej namiastki są widoczne już w wielu miejscach i czasie a co do takich artykułów to oni chcą żeby ludzie myśleli właśnie w taki sposób jak tutaj piszący , że to ślepi nieudacznicy z tych astronomów.
Mick
miesiąc temu
Z tego zdjęcia wizualnego wychodzi że ta asteroida była pod Ziemią a nie nad.
123
miesiąc temu
" Naukowcy z NASA uspokajają, że urządzenia ostrzegające mają się dobrze." właśnie widać.... wykrywają asteroidy w 100% po fakcie
MlaskMlask
miesiąc temu
Może i leciała od strony słońca, ale trzeba było w nocy obserwować to słońce by nie przeszkadzało.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić