o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Asteroida nigdy nie była tak blisko. Naukowcy nic nie wiedzieli

103
Podziel się

Naukowcom jeszcze nigdy nie udało się zanotować asteroidy, która leciałaby tak blisko Ziemi. Niestety wszyscy dowiedzieli się o tym dopiero po fakcie. Widoczna mogła być nad Oceanem Indyjskim.

Asteroida nigdy nie była tak blisko. Naukowcy nic nie wiedzieli
(Twitter)
bDmXmCmt

Asteroida 2020Q przeleciała niemal 3 tys. km nad ziemią. Nigdy wcześniej nie zanotowano asteroidy, która tak zbliżyłaby się do Ziemi. Niestety o tym, że była w pobliżu, naukowcy dowiedzieli się dopiero 6 godzin później.

Wszystko dlatego, że asteroida leciała od strony Słońca. Zauważenie jej nie było wcześniej możliwe. Lecąc nad Ziemią, mogła być widoczna z okolic Oceanu Indyjskiego.

bDmXmCmv

Średnica lecącej nad nami asteroidy wynosiła ok 3-6m. Była stosunkowo niewielka. Prędkość, jaką mogła osiągnąć w pobliżu Ziemi szacowana jest na 44 tys.km/h.

Asteroida tej wielkości nie była niebezpieczna. Choć jej wybuch mógłby być porównywalny do wybuchu bomby atomowej, tak z tej wysokości, Ziemia byłaby bezpieczna.

Wielu spekuluje, że asteroida nie została zauważona z powodu szwankujących urządzeń. Naukowcy z NASA uspokajają, że urządzenia ostrzegające mają się dobrze. Problemem było to, że dużo trudniej wykryć ciała niebieskie lecące od strony Słońca.

bDmXmCmB
Zobacz także: Dziwna asteroida w Układzie Słonecznym
bDmXmCmW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
gosc
3 miesiące temu
To po marsjańsku -"Choć jej wybuch mógłby być porównywalny do wybuchu bomby atomowej, tak z tej wysokości, Ziemia byłaby bezpieczna"
off
3 miesiące temu
któraś w końcu trafi
Ass
3 miesiące temu
Dzień bez NASA i Lewandowskich to dzień stracony.
bDmXmCmX
Olo
3 miesiące temu
Ta cała NASA to pic na wodę fotomontaż. Tak samo jak WHO.
Kacha
3 miesiące temu
Dlaczego w tytule wymieniona jest tylko NASA? Rozumiem, że ESA, Sowieci, Chińczycy o niej wiedzieli. Typowy niemiecki antyamerykanizm.
Najnowsze komentarze (103)
lpo
2 miesiące temu
to jakieś kpiny ,nie widzieli bo leciała od strony słońca ,to oni patrzą przez lornetki i ich oślepiło ,całe pola radarów i nie widziały nie zlokalizowały,dziwne bardzo ,jeszcze trochę zacznę myśleć ze ziemia może być płaska jeśli oni nie widzą asteroid : (
lpo
2 miesiące temu
daj Boże
synek_księdza
3 miesiące temu
... a więc ... zauważenie asteroidy nie było możliwe ... być może gdyby nie upośledzenie ludzi na kierunek małego wyświetlacza w ręce który zapewnia wiele uciech, ludzie siedzący przed teleskopami i mający do dyspozycji najnowsze osiągnięcia techniki i nauki wykonując swoją pracę rzetelnie uchwyciliby fakt że coś zbliża się do naszej planety ... któregoś dnia przegapią fakt że są w pracy, bo przecież już wszystko odkryli i tylko ten ekranik przed nosem jest najważniejszy wraz z syfem który jest na wyciągnięcie ręki celem chwilowego zachwytu ...
Szu
3 miesiące temu
Po co pisać o 3metrowej asteroidzie? Duże bolidy z rojów meteorów dochodzą do tych rozmiarów.
wytyk
3 miesiące temu
Takie małe obiekty zwykle poprzedzają inne wielokroć większe
Marek
3 miesiące temu
Zastanówcie się 10 razy(!), zanim 'wypchniecie' swoje pociechy do szkół!!!
ER ANTYKLER
3 miesiące temu
NASA TO BZDURNA INSTYTUCJA WMAWIAJĄCA ŚWIATU, ŻE CZŁOWIEK BYŁ na KSIĘŻYCU !
natka
3 miesiące temu
we 2012 jakos w Lipcu, nad slaskiem przelecial wielki obiekt, kamien. Najpierw palil sie jak kula ognia, a potem nagle jak pilka odbil sie nad zabrzem i odlecial o 90st w inna strone. Pisalam do wielu obserwatorium nawet do NASA. Do dzisiaj NIKT nie odpisal co to bylo, a strach o zycie pozostal. Tak wlasnie obserwuuja nasze niebo, ze gdy trzeba to nic nie wiedza.
bDmXmCmP
jaca
3 miesiące temu
A te systemy wykrywajace za miliony dolarow to z biedronki?
rall
3 miesiące temu
W Pearl Harbor Japończycy też lecieli od strony Słońca, więc Amerykanie ich nie zauważyli, bo niewygodnie było patrzeć. Tak już u nich jest.
davinci
3 miesiące temu
Dowiedzieli się 6 godzin po fakcie. No cóż, mamy dopiero XXI wiek. Zawsze jest jakieś " bo ".
edi
3 miesiące temu
Takie jest NASA przecenione.
pracownik
3 miesiące temu
Wszystkie te agencje ko(miczne)smiczne nigdy nie ujawnią co tak naprawdę robią w kosmosie i co się wydarzy za 4 lata (reset 676), rządzący budują od lat bunkry (jak niegdyś stare cywilizacje) pod ziemią w najtwardszych skałach wiedząc o czymś o czym nie chcą nam powiedzieć ( zapewne dla dobra ludzkości ) żeby nie zapanowała anarchia chociaż jej namiastki są widoczne już w wielu miejscach i czasie a co do takich artykułów to oni chcą żeby ludzie myśleli właśnie w taki sposób jak tutaj piszący , że to ślepi nieudacznicy z tych astronomów.
Mick
3 miesiące temu
Z tego zdjęcia wizualnego wychodzi że ta asteroida była pod Ziemią a nie nad.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić