Atak maczetami w Krakowie. Napastników pogonili pracownicy MPK

507

Sceny, jak w sensacyjnym filmie rozegrały się na krakowskiej pętli tramwajowej, w nocy z piątku na sobotę. Dwóch zamaskowanych mężczyzn z maczetami zaatakowało pasażera nocnego tramwaju. Na ratunek poszkodowanemu rzucił się motorniczy. Pomógł mu pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Atak maczetami w Krakowie. Napastników pogonili pracownicy MPK
Motorniczy nocnego tramwaju w Krakowie ruszył na ratunek zaatakowanemu pasażerowi (Facebook, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie)

Do mrożących krew w żyłach scen, doszło w piątkową noc na jednej z pętli tramwajowych w Krakowie. Po zatrzymaniu pojazdu na przystanku, kierujący tramwajem pan Marcin zauważył poruszenie przy jednym z wagonów kierowanego przez niego tramwaju. Trzech mężczyzn szarpało się przy pojeździe, w końcu jeden zaczął biec w popłochu.

Pasażer po wyjściu z nocnego tramwaju od razu musiał uciekać przed napastnikami. Uciekając przewrócił się i wtedy dwaj zamaskowani mężczyźni zaczęli go uderzać maczetami – relacjonują pracownicy MPK.

Szybka reakcja motorniczego nie pozostawiła poszkodowanego samemu sobie. Pan Marcin bez chwili namysłu wybiegł ze swojej kabiny i stanął w obronie bitego pasażera. Bez obawy o własne zdrowie, do akcji włączył się także obecny na pętli inny pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie, który był w tym dniu na zmianie w Pogotowiu Przystankowym.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zdezorientowani takim obrotem spraw napastnicy odstąpili od poszkodowanego, skupiając się na jego obrońcach. Psiknęli mężczyznom w twarze gazem pieprzowym, a następnie uciekli w popłochu.

– Zarówno motorniczy jak i pracownik pogotowia przystankowego odnieśli obrażenia oczu i twarzy. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe oraz policja. Taka reakcja pracowników MPK wymagała niezwykłej odwagi. Narażając własne zdrowie, a może nawet życie, stanęli w obronie innej osoby. I za to należy się wielkie uznanie – informuje MPK.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W Polsce powstaje bezkolizyjny system komunikacji miejskiej. Przyszłością w pełni autonomiczne tramwaje

W dowód uznania, pracownicy MPK za swoją odwagę zostaną uhonorowani nagrodami finansowymi.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić