Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

"Jest pani młoda, ma pani siłę". Skandal w autobusie w Warszawie

278
Podziel się:

Wraca temat przewozu rowerów środkami transportu publicznego. We wtorek 20 września kobieta chciała wejść do autobusu linii 143 w kierunku Rembertowa razem ze swoim rowerem, bo zaczął padać deszcz. Jak informuje "Super Express", ostatecznie nie mogła wejść do autobusu, gdyż nie zgodził się na to kierowca. Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych zabrał głos w tej sprawie.

"Jest pani młoda, ma pani siłę". Skandal w autobusie w Warszawie
Kierowca nie wpuścił rowerzystki w ulewę do autobusu w Warszawie. Zdjęcie poglądowe (Getty Images, David Crespo Nieto)

To było deszczowe wtorkowe popołudnie we Warszawie. Kobieta, która jechała na rowerze, zatrzymała się i skryła pod wiatą. Chciała skorzystać z autobusu, by uniknąć dalszej jazdy jednośladem po śliskich ścieżkach rowerowych. Jak tłumaczy "Super Express", po 20 minutach czekania nadjechał autobus.

Rowerzystka chciała wejść do autobusu drugimi drzwiami. Wtedy nagle z autobusu wybiegł kierowca i zaczął się awanturować. Powiedział kobiecie, że nie może wpuścić jej do autobusu, bo zabrania mu tego prawo.

Jest to o tyle zastanawiające, że Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie jeszcze tydzień temu podkreślał: "zgodnie z obowiązującym przepisami porządkowymi: pasażerowie mają prawo przewozić rowery w pojazdach WTP, za bezpieczny przewóz rowerów odpowiadają pasażerowie. Przepisy nie wymagają w Polsce homologacji pojazdów komunikacji miejskiej w zakresie przewozu rowerów".

Kierowca autobusu był jednak nieugięty. - Jest pani młoda, ma pani siłę, żeby jechać na rowerze - argumentował.

Jeżeli autobus jest pusty, to rower ma prawo być w autobusie. Czekałam na pojazd, który nie miał wózka, był praktycznie pusty (...). Padał deszcz, chciałam przejechać jeden przystanek w autobusie, a dostałam informację, że kierowca nie może mnie wpuścić i żaden rower nie ma prawa być w pojeździe - powiedziała w rozmowie z reporterką "Super Expressu" rowerzystka.

Skandal w Warszawie. Rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych reaguje

Do sprawy odniósł się Adam Stawicki, rzecznik Miejskich Zakładów Autobusowych, który przeprosił za incydent z udziałem ich pracownika.

Rower w tej konkretnej sytuacji mógł być przewieziony, a uwagi kierowcy były nie na miejscu. Przekażemy nagranie do kierownictwa oddziału celem przeprowadzenia odpowiedniego postępowania. Przepraszamy za incydent z udziałem naszego pracownika - zapewnił Stawicki.

Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował z kolei, że ZTM poprosi operatora, który na ich zlecenie obsługuje tę linię, o wyjaśnienie przedstawionej sytuacji.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(278)
Marzena
7 dni temu
Kierowca z przerostem ego. Jak się poprosi, żeby wypuścili między przystankami albo włączyli klimę, to nie mogą, bo przepisy. Rowery można przewozić i kierowcy nic do tego.
Nemeczek
7 dni temu
Powiedział kobiecie, że nie może wpuścić jej do autobusu, bo zabrania mu tego prawo ... Acha
Marek
1 tyg. temu
Skandalem jest to, że ktoś chce się ładować, z mokrym pojazdem, do autobusu. A nie to, że kierowca dba o swoich pasażerów komunikacji miejskiej, nie posiadających pojazdu! Czy transport zbiorowy jest dla rowerzystów czy dla pieszych? Za wejście na ścieżkę rowerową pieszego czeka mandat (bo to nie droga dla pieszych tylko dla pojazdów!) ale już jak rowerzysta ze swoim pojazdem ładuje się na chodnik, na przejście dla pieszych lub do AUTOBUSU, to urzędnicy rowerzystę traktują jak najsłabsze ogniwo i ważniejszego od niepełnosprawnej staruszki i go ochraniają! Kiedy wreszcie to wariactwo się skończy i biznes rowerowy przestanie być komunistyczną klasą rządzącą?
Sddr
1 tyg. temu
Mial rację. Jeden przystanek mogła pojechać. W Holandii każdy jeździ i pi śniegu i wietrze. Dzieci i emeryci
niki
1 tyg. temu
poczuł się ważny ten kierowca... ustanowił prawo.. pokazał kto rządzi
mafia
1 tyg. temu
Najśmieszniejsze jest to, że miasto wydając miliardy na infrastrukturę WYŁĄCZNIE dla rowerzystów, jednocześnie zachęca i wspiera rowerzystów przewożących swoje pojazdy w niewydolnej i zapchanej komunikacji zbiorowej. Traktuje rowerzystów lepiej niż niepełnosprawnych i zachęca rowerzystów do łamanie prawa na chodnikach, przejściach dla pieszych, w komunikacji zbiorowej, na ulicach. Ciekawe, ile konkretni urzędnicy już na tym zarobili.
Refluks
1 tyg. temu
Nie no, rower do autobusu?? Z cukru była czy co? Świat schodzi na psy
Oslo
1 tyg. temu
Janusze z komentarzy-a może na wózku inwalidzkim też trzeba jechać w deszcz bo to tylko jeden przystanek?Kultura katolandu poniżej krytyki
Leo
1 tyg. temu
Ona ma prawo przewozić rower autobusem, a kierowca ma prawo jej nie wpuszczać. Równowaga w przyrodzie zachowana. Ale do takich sytuacji będzie dochodzić częściej dzięki rowerowemu terrorowi samorządów w lewackich mistach typu Poznań, Gdańsk, Warszawa…
gggg
1 tyg. temu
Dobrze zrobił jest młoda i głupia mogła sprawdzić pogodę. Raz w taki deszcz się przejedzie i zmądrzeje.
Wpisz komenta...
1 tyg. temu
Ja jeżdżę tylko samochodem nie będę się cisnąć z motłochem w komunikacji. Samochód mam normalny a nie od Niemca, tak że jeździ cały czas. A nawet w razie awarii przecież na czas naprawy dowiozą mi zastępczy. Jak ktoś śmie sugerować mi przesiadkę do komunikacji, to chore.
111
1 tyg. temu
Kuzwa to moze jeszcze motory ,hulajnogi itp,zarty sobie robicie z komunikacji miejskiej?
Amen
1 tyg. temu
Albo rowerem albo autobusem.
To tylko bizn...
1 tyg. temu
To teraz miasto promuje wożenie rowerów autobusami? To po ... budują te wszystkie autostrady rowerowe?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić