Brutalny atak na kierowcę autobusu. Niebywała skala agresji pasażera

173

Do sieci trafiło wstrząsające nagranie z autobusu MZK w Jeleniej Górze. Na filmie widać, jak wózek z dzieckiem jednej z pasażerek wywraca się. Jej towarzysz wpadł w furię. Agresywny mężczyzna rzucił się z pięściami na kierowcę autobusu.

Brutalny atak na kierowcę autobusu. Niebywała skala agresji pasażera
W autobusie MZK w Jeleniej Górze doszło do bójki (YouTube)

Do zdarzenia w autobusie linii nr 12 w Jeleniej Górze doszło w środę 10 sierpnia po południu. Incydent został zarejestrowany przez kamery monitoringu zainstalowane w pojeździe. W czwartek wstrząsający materiał wideo lotem błyskawicy obiegł media społecznościowe.

Jelenia Góra. Brutalny atak na kierowcę autobusu

Na nagraniu widać podróżującą autobusem kobietę z dzieckiem. Pasażerka stała, trzymając się poręczy. W żaden sposób nie zabezpieczyła wózka z niemowlęciem, który znajdował się pośrodku pojazdu. Za nią na fotelu siedział jej towarzysz.

Zachowywali się dziwnie (...). Ona wciskała guzik, jakby chciała wysiąść, ale nie wysiadała. Zostawiała wózek i chodziła po autobusie. Oboje sprawiali wrażenie, jakby byli pod wpływem środków odurzających - powiedział Zbigniew Rzońca rzecznik prasowy MZK Jelenia Góra, cytowany przez portal lokalny 24jgora.pl.

W pewnym momencie pojazd najechał na nierówność, a niezabezpieczony wózek z niemowlęciem przewrócił się na bok. Kobieta szybko podniosła płaczącego malucha oraz zaczęła go uspokajać.

Choć kierowca nie wykonał żadnego gwałtownego manewru, a przewróceniu się wózka winne było wyłącznie niedopatrzenie matki, towarzyszący kobiecie mężczyzna nagle wpadł w szał. Kiedy pojazd zatrzymał się na przystanku, agresywny pasażer podszedł do kabiny kierowcy, zaczął kopać i uderzać pięściami w drzwi, aż w końcu udało mu się je sforsować.

Następnie agresor brutalnie pobił próbującego obronić się kierowcę. Sprawca wyciągnął ofiarę z kabiny, kopał i szarpał, po czym rzucił na zniszczone drzwi. Kobieta z wózkiem bezskutecznie starała się go powstrzymać. Atak trwał kilkanaście sekund, aż w końcu mężczyzna odpuścił i wyszedł z autobusu razem z towarzyszką.

Kierowca na szczęście nie doznał poważnych obrażeń, jednak z pewnością to zdarzenie pozostawi na jego psychice trwały ślad. Skandaliczna sprawa została zgłoszona na policję.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak poinformowało jeleniogórskie MZK na Facebooku, w czwartek po południu podejrzewany mężczyzna został zatrzymany. To 21-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Będzie on odpowiadać za uszkodzenia ciała i mienia, a także zakłócanie spokoju.

Zobacz także: Jelenia Góra: Zatrzymano mężczyznę, który pobił kierowcę MZK
Zobacz także: Tragedia w Chorwacji. Są pierwsze hipotezy na temat przyczyn wypadku
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić