GGG| 
aktualizacja 

Los wyborów przesądzony. Trump może pakować walizki

1

Donald Trump dwoi się i troi, ale los wyborów w USA wydaje się już przesądzony. Głos w sprawie zabrał prokurator generalny William P. Barr, który nie ma żadnych wątpliwości.

Los wyborów przesądzony. Trump może pakować walizki
Donald Trump (PAP, EPA, Chris Kleponis)

Prokurator generalny William P. Barr zabrał głos w sprawie wyborów w USA. W rozmowie z Asscociated Press przyznał, że Departament Sprawiedliwości nie wykrył oszustw związanych z głosowaniem na skalę dostateczne dużą, aby mogły wpłynąć na wyniki potyczki między Trumpem a Joe Bidenem. Jego komentarz to cios dla teorii urzędującego prezydenta, wedle których w wyborach doszło do wielkiego przekrętu.

Otoczenie Trumpa zaczyna się godzić z porażką. Przekonał się nawet o tym senator Mitch McConnell, republikanin z Kentucky, który wierzył dotychczas w spisek. Senator przyjął już do wiadomości, że za rok to właśnie administracja Bidena będzie prowadzić walkę z pandemią.

Musisz stanąć na wysokości zadania i przestać inspirować ludzi do popełniania potencjalnych aktów przemocy. Ktoś zostanie skrzywdzony. Ktoś zostanie postrzelony. Ktoś zginie - przyznał Sterling.

W teorię o oszustwie wyborczym wierzy nadal Rudy Giuliani. Były burmistrz Nowego Jorku, a obecnie prawnik Trumpa przyznał, że znalazł wystarczający dowód oszustwa wyborczego, który pozwoli zmienić wyniki. Dodał również, że opinia prokuratora generalnego nie ma w tej sprawie znaczenia.

Z największym szacunkiem dla prokuratora generalnego, jego opinia wydaje się być pozbawiona wiedzy i zbadania istotnych nieprawidłowości i dowodów systemowych oszustw - napisał 1 grudnia Giuliani.

Ułaskawienie dla dzieci

Trump obawia się zemsty na nim i jego rodzinie. Obawy dotyczą tego, że Departament Sprawiedliwości Bidena mógłby domagać się zemsty za niego za działania wyborcze przeciwko Hillary Clinton z 2016 roku. Trump dyskutował nawet z doradcami, czy udzielić wyprzedzającego ułaskawienia swoim dzieciom, zięciowi i swojemu osobistemu prawnikowi Rudolphowi W. Charakter tych obaw wobec innych jest niejasny.

Zobacz także: Najnowszy sondaż. Brutalna analiza. "KO nie jest alternatywą"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić