Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Atak "pedofila" na placu zabaw. Policyjny eksperyment

2
Podziel się:

Zabójstwo 11-latka z Katowic wstrząsnęło całą Polską. Policjanci postanowili przypomnieć eksperyment, który pokazuje, jak dzieci reagują na nieznajomego, który próbuje wyprowadzić je z placu zabaw. Nagranie eksperymentu policjantów powinien obejrzeć każdy rodzic.

Atak "pedofila" na placu zabaw. Policyjny eksperyment
Eksperyment policyjny. "Fałszywy pedofil" próbował wyprowadzić dzieci z placu zabaw skupiając ich uwagę na dronie. (Policja)

Katowiccy policjanci opublikowali na stronie policji materiał filmowy z eksperymentu, jaki przeprowadzono jeszcze przed pandemią. Nagranie policji zostało wykorzystane w kampanii edukacyjnej "Naucz mnie kiedy mówić NIE". Eksperyment miał na celu pokazanie reakcji dzieci na "fałszywego pedofila", który chciał, by dzieci oddaliły się z nim z placu zabaw skupiając ich uwagę na dronie. Reakcje rodziców i dzieci na nagraniu dają do myślenia.

Katowiccy policjanci po uzyskaniu zgody rodziców przekonywali dzieci w wieku 8-9 lat, by poszły z nimi posterować dronem. Wiele z nich bez wahania oddaliło się z obcym mężczyzną (ubranym po cywilnemu policjantem), nie informując o tym rodzica siedzącego na pobliskiej ławce przy placu zabaw. Po odejściu ok. 15 m od rodzica policjant prowadzący dziecko przerywał akcje, tłumacząc dziecku, że dron jest popsuty i trzeba wracać.

Rodzice zostali uprzednio przygotowani przez policyjnego psychologa jak rozmawiać ze swoim dzieckiem w przypadku, gdy dziecko oddaliło się z obcym bez ich zgody, a także jak porozmawiać z dzieckiem, którego zachowanie było poprawne, tj. takim dzieckiem, które dało wyraźny komunikat, że nie rozmawia z obcymi lub pobiegło do rodzica zapytać o zgodę.

Podczas rozmowy każdy rodzic deklarował, że niejednokrotnie rozmawiał ze swoim dzieckiem o tym, by nie ufało osobom obcym i nie oddalało się bez zgody.

Wszyscy rodzice boja się dorastania swoich dzieci. Mają świadomość, że samodzielność wiąże się z wieloma zagrożeniami. Jednym z nich jest spotkanie nieznajomego, który może skrzywdzić nasze dziecko. Ważne jest, żeby nasze dzieci wiedziały, kiedy mogą rozmawiać z nieznajomym, a kiedy muszą stanowczo odmówić. Ważne jest, aby wiedziały, że nie wolno oddalać się z nieznajomym bez zgody opiekuna. To wszystko po to aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji - apeluje policjant na nagraniu.
Zobacz także: Wypadek na pasach w Kaliszu. Kamery nagrały przerażający moment
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Nemeczek
11 miesięcy temu
Rozmawiajmy ze swoimi dziećmi jak najwięcej. W takich ostrzeżeniach lepiej przesadzić, niż nie domówić.
Katarzyna
rok temu
Straszne jest to jak bardzo dzieci są ufne, pomimo tłumaczenia, że nie wolno oddalać się z nieznajomymi, okazuje się, że gdy taka sytuacja się nadarzy zapominają o ostrzeżeniach :(
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić