Atak wściekłego motocyklisty w Pomorskiem. Kierowca pokazał nagranie

338

Kierowca zganił motocyklistę za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Ten postanowił wziąć odwet i złamał mu lusterko. Sprawą zajęła się już policja.

Atak wściekłego motocyklisty w Pomorskiem. Kierowca pokazał nagranie
Motocyklista był wściekły (YouTube)

Motocykliści żyją z kierowcami samochodów jak pies z kotem. Obie strony często zarzucają sobie brak szacunku oraz... znajomości przepisów ruchu drogowego. W dużo większym niebezpieczeństwie są pierwsi z nich, którzy łatwiej mogą ulec ciężkiemu wypadkowi.

Częste błędy i kłótnie wynikają z nadmiernej prędkości. Tak było także niedaleko miejscowości Prabuty (woj. pomorskie). Doszło tam do sprzeczki motocyklisty z kierowcą samochodu osobowego. O co poszło?

Jako pierwszy zareagował kierowca, który miał pretensje, że jednoślad jedzie za szybko. - Pokazaliśmy mu gest typu "co robisz" i praktycznie to wszystko - relacjonuje kierowca, który wszystko zarejestrował na rejestratorze w swoim aucie, a następnie nagranie udostępnił na platformie YouTube.

Sprawa nie rozeszła się po kościach - urażony motocyklista przygotował odwet. Zawrócił, a kiedy zbliżył się do auta, uderzył pięścią w lusterko. Następnie uciekł.

Nie było sensu go gonić, nie mieliśmy szans go dogonić. On jechał ścigaczem, a my samochodem rodzinnym - relacjonuje kierowca. Dodał, że sprawa została zgłoszona policji.

W 2019 r. na polskich drogach doszło do 2630 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęło 295 osób. Rok później ta liczba zmalała, jednak miało to związek z pandemią koronawirusa i lockdownem na terenie całego kraju.

Zobacz także: Błyskawiczna reakcja Gowina na wywiad z Kaczyńskim
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić