Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Ataki na osoby LGBT. Trzaskowski wzburzony. Mocny apel

812
Podziel się

Radni Warszawy przyjęli stanowisko w sprawie działań na rzecz równości, tolerancji i poszanowania praw człowieka oraz przeciwdziałania aktom dyskryminacji i przemocy. Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Podkreślił, że w Warszawie nie ma miejsca na homofobię i wykluczanie poszczególnych grup społecznych.

Ataki na osoby LGBT. Trzaskowski wzburzony. Mocny apel
Rafał Trzaskowski zapowiedział walkę z dyskryminacją. (Getty Images)
bEUWWdat

Rafał Trzaskowski podziękował w niedzielę stołecznym radnym za przyjęcie stanowiska mającego na celu przeciwdziałanie dyskryminacji. We wpisie w mediach społecznościowych ocenił, że problem nie dotyczy tylko Warszawy. Dodał, że jako prezydent stolicy będzie robił wszystko, aby wszyscy czuli się w niej dobrze.

Chcę, aby Warszawa była miastem bez dyskryminacji, bez języka nienawiści i przemocy. Miastem różnorodnym i przyjaznym. I, co szczególnie ważne, miastem gwarantującym swoim mieszkańcom bezpieczeństwo – napisał na Facebooku.
bEUWWdav

Zostali zaatakowani, bo trzymali się za ręce. "Do tego prowadzi język nienawiści"

Prezydent Warszawy odniósł się do zdarzenia z 17 lutego, kiedy nożownik zaatakował dwóch mężczyzn trzymających się na ulicy za ręce. Rafał Trzaskowski zauważył, że takie incydenty są niedopuszczalne. Podkreślił, że nigdy nie będzie na takie zachowanie przyzwolenia. - Zobaczcie, do czego prowadzi język nienawiści. Szczucie na poszczególne grupy społeczne, narzucanie jedynych słusznych poglądów, brak szacunku do drugiego człowieka – zwrócił się do obserwatorów w mediach społecznościowych.

Trzaskowski podkreślił, że miejscy urzędnicy wspierać będą wszystkie osoby dyskryminowane i piętnowane. Zauważył, że Warszawie nie ma miejsca na wykluczenie ze względu na poglądy, pochodzenie, płeć, kolor skóry czy orientację seksualną.

Będziemy wspierać osoby dyskryminowane, bo tego potrzebują, bo taka jest rola samorządu. (…) Będziemy to robić nie zważając na oskarżenia, obrzydliwe materiały w "publicznej" telewizji czy niewybredne komentarze z różnych stron sceny politycznej – podkreślił.
bEUWWdaB

Trzaskowski zapowiada walkę z dyskryminacją. "Będziemy wspierać osoby wykluczane"

Rafał Trzaskowski przypomniał także wydarzenia z gdańskiego parku Reagana, kiedy to grupa sprawców pobiła osoby trenujące tam z tęczową flagą. Podkreślił, że to to niedopuszczalne. Przypomniał także słowa prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która mówiła, że nie można być wobec takich zachowań obojętnym.

Obowiązkiem samorządu jest stać po stronie społeczności wykluczanych i dyskryminowanych. I to w stolicy robimy – napisał Trzaskowski.
bEUWWdaC

Obejrzyj także: Rafał Trzaskowski zastąpi Borysa Budkę? Cezary Tomczyk jednoznacznie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUWWdaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(812)
j.g
6 miesięcy temu
A potem lebiegi i tak na niego zagłosują byle nie pis HSAHAHAHAHAHAHAH!
mamy go dość
7 miesięcy temu
Zwołamy referendum i podziękujemy mu za dalszą "prezydenturę" w Warszawie
wanda
7 miesięcy temu
ten znowu broni nie tych co potrzeba
bEUWWdaX
xVC
9 miesięcy temu
To chce narzucac swoje poglądy tym co myślą inaczej???? Metro w nocy zamkniete, nieczystosci do wisły, podwyzka smieci do astronomicznych, podwyzka za parkingi - nowych brak... Człowieku, zajmij się tym co zepsułeś a nie jakies lgbt nadajesz. Kogo obchodzi kto kogo kocha czy co robi prywatnie. Mnie to nie obchodzi i nie chce mi się słuchac kto kogo...
czajka
9 miesięcy temu
Mam już dość słuchania w kółko o problemach proktologicznych pewnej grupy osób chce konkrety o pracy dla Warszawy !!
STKMS
9 miesięcy temu
Tolerancja dotyczy LGBT ,ale dla 140 latków którym nie płaci dodatku do emerytury za osiągnięcie stu lat już nie. Selektywne oburzenie. Szambo w Wiśle jest też w ramach tolerancji wlane, bo widać każdy może nawet prezydent miasta to bezkarnie zrobić i to nie raz. Tolerancja na modłę POKO
Marek
9 miesięcy temu
Jadowity ten pan, jak ci z LGBT.
ok.
9 miesięcy temu
Panie Rafale niech pan odda im swoje dzieci tak dla przykładu może inni pójdą za panem lecz ja POdziekuje.
Gogo
9 miesięcy temu
Obserwując nasze życie codzienne, nasze motto narodowe wypisane sprayem na murze, ale jakże trafne : " ***** tych drugich "
Pstryk
9 miesięcy temu
No nie dalej o tym,masakra jakaś
,PROSZĘOPOMOC
9 miesięcy temu
.,,, dobry wieczór,,,.przepraszam,że tutaj piszę..nie wiem już co robić.,Jestem samotną matką Dwójki Dzieci,, Synek ma 5 lat a moja Córeczka 3 lata ukończyła tydzień temu, Sytuacja Nasza jest taka,że ledwo pokrywamy nasze rachunki i ledwo starcza nam na życie, na podstawowe rzeczy...Dwa lata temu Wzięłam Kredyt... 4tyś na remont domu...Zimą na Ścianach Wychodziła Pleśń i Dzieci Chorowały, remont był konieczny dla ich Zdrowia.. rata kredytu to aż 800zł+ rachunki ... Ja Szukam pracy,. Biorę też każdą pracę dorywczą.. ale niestety ,.. pandemia wszytko utrudnia.,. Walczę z całych swoich sił..ale czuje jakbym uderzała w mur., Moje Dzieci mogą być w przedszkolu do godziny 15:00.. Później nie miał by ich kto pilnowac... Jestem zrozpaczona, czuję bezsilność..To wszystko mnie przytłacza.. Gdyby ktoś mógł choć trochę nam pomóc ... będę Wdzięczna z całego Swojego Serca..Życzę dobrego Poniedziałkowego wieczoru Agnieszka z Torunia,, SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35 /7. ..
Jachu
9 miesięcy temu
A co powiesz Panie Prezydencie na to jak osoby LGBT napadaja na księży ? Czy to jest w granicach tolerancji ?
san
9 miesięcy temu
Ciekawe co szambiarz zrobi aby biedroń czuł się dobrze w Warszawie
bEUWWdaP
birton
9 miesięcy temu
Trzaskowski to drobiazg, bo w związku z roszczeniami 447 pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak MBP i UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2021 i Rosjan w latach 1917 -2021 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski. Reasumując: za wszystkie żydowskie grabieże i zbrodnie na Polakach 1400 miliardów zapłaci Izrael!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić