"Kończycie się". Jakimowicz do Platformy Obywatelskiej

54

Jarosław Jakimowicz odpowiedział Platformie Obywatelskiej na plan partii dotyczący zmian w mediach publicznych. Gwiazdorowi TVP nie podoba się wizja wielkiej czystki, jaką chcieliby zaprowadzić politycy opozycji.

"Kończycie się". Jakimowicz do Platformy Obywatelskiej
Jarosław Jakimowicz nie szczędził liderowi Platformy Obywatelskiej gorzkich słów (AKPA, Mieszko Piętka)

Platforma Obywatelska wielokrotnie powtarzała już, że gdy dojdzie do władzy, to nie będzie miała litości i wprowadzi wielkie zmiany w mediach państwowych.

Trzeba wybierać pomiędzy kłamstwem a prawdą.(...) I my oczywiście wybieramy prawdę. I pamiętacie, jak w kampanii wyborczej mówiliśmy jasno o tym, by zlikwidować TVP Info, abonament RTV. Już dość tej fabryki kłamstwa i manipulacji, przecież to ma wpływ na nas wszystkich – szczucie Polaków na Polaków, przez cały czas manipulacja – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w czasie jednej z ostatnich konwencji programowych KO.

Politycy opozycji zaczęli zbierać podpisy pod projektem opowiadającym się za likwidacją TVP. Z wypowiedzi przewodniczącego Borysa Budki wynika, że zebrano na tę chwilę kilkanaście tysięcy podpisów.

W tej chwili to kilkanaście tysięcy podpisów. (...) Potrzebne jest 100 tys. i tyle będzie uzbieranych – powiedział lider PO na antenie Radia Zet.
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Jakimowicz znów pod lupą mediów

Budka o zmianach w TVP

W rozmowie z internautami Borys Budka tonuje nieco nastroje. Po dojściu opozycji do władzy telewizja publiczna nadal będzie funkcjonować, jednak nie znajdą w niej pracy osoby kojarzone z telewizją kierowaną przez Jacka Kurskiego.

Nie będzie mi jej szkoda. Na prawdę. Każdy, kto uczciwie pracuje będzie budował nową publiczną telewizję – jasne. Natomiast ludzie pokroju; Rachoni, Ogórków itd. jakiś tam tego z "Młodych Wilków" – przecież oni nie powinni się nigdy znaleźć w takim miejscu, na Boga! – wypowiada się Budka.

Jakimowicz odpowiada Platformie

TVP Info zacytowało na wizji wypowiedź przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Zarówno Jarosław Jakimowicz jak i Magdalena Ogórek oburzali się słowami szefa PO.

Każdy, kto uczciwie pracuje... to, co ty będziesz robił chłopaku? – zwrócił się Jakimowicz do Budki. - I nie "jakiś tam tego" kolego... – dodaje była gwiazda "Młodych Wilków".

Platforma się kończy?

Na słowach wypowiedzianych na antenie TVP Info Jakimowicz nie poprzestał. Aktor umieścił na swoim Facebooku wpis pod adresem Platformy Obywatelskiej.

Fajnie patrzeć jak się kończycie (uśmiech). O jakimś tam pamiętają od 25 lat a o tobie Budka za 5 lat zapomną – pisze Jakimowicz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić