Szokujące sceny w aucie. Transmisja szła na żywo w social mediach

Szokujący przypadek nieodpowiedzialnego zachowania młodzieży w Boguszowie-Gorcach. Grupa nastolatków postanowiła urządzić przejażdżkę samochodem po alkoholu, transmitując ją na żywo w mediach społecznościowych.

Nieletni transmitowali jazdę po alkoholu na żywoNieletni transmitowali jazdę po alkoholu na żywo
Źródło zdjęć: © Policja
Danuta Pałęga

W środę 30 kwietnia, tuż po godzinie 17:00, dyżurny komisariatu w Boguszowie-Gorcach odebrał zgłoszenie dotyczące nietypowej relacji w mediach społecznościowych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zostali postawieni w stan gotowości po otrzymaniu nietypowego zgłoszenia – grupa młodych chłopców transmitowała na żywo w mediach społecznościowych swoją niebezpieczną ‘przygodę’: jazdę samochodem po alkoholu – przekazała podkom. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Brawurowa jazda 19-latka. Wyleciał z drogi na zakręcie

Ucieczka przez las i porzucone auto

Początkowo funkcjonariusze nie natrafili na żaden ślad uczestników transmisji. Dopiero po uzyskaniu od zgłaszającego zapisu nagrania i dokładnej analizie materiału, udało się zidentyfikować trasę przejazdu.

Dzięki analizie nagrania i rozpoznaniu charakterystycznego otoczenia, policjanci ustalili, że nieletni przemieszczali się ulicą Sportową w Boguszowie-Gorcach, a następnie wjechali w drogi leśne prowadzące ponownie do Unisławia Śląskiego – poinformowała rzeczniczka policji w Wałbrzychu.

Policjanci odnaleźli porzucony pojazd marki Audi, bez tablic rejestracyjnych, a w jego pobliżu – czterech nastolatków. Jak się okazało, 15-latek, który prowadził auto, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Na miejsce wezwano opiekunów prawnych chłopców, a wszyscy nieletni zostali przesłuchani. Sprawa została przekazana do sądu rodzinnego.

Nieletni kierowca, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności przez sąd rodzinny — w grę wchodzi m.in. nadzór kuratora, zastosowanie środka wychowawczego lub umieszczenie w ośrodku wychowawczym – podkreśliła podkom. Głowacka-Kijek.

Pozostali uczestnicy także mogą ponieść konsekwencje – sąd rodzinny może orzec wobec nich środki wychowawcze, a rodziców zobowiązać do zwiększenia nadzoru.

Policja apeluje do rodziców

Funkcjonariusze podkreślają, że tego typu sytuacje są sygnałem alarmowym dla rodziców i opiekunów.

Policja apeluje do rodziców i opiekunów o rozmowy z dziećmi na temat konsekwencji ich działań – zarówno w rzeczywistości, jak i w świecie wirtualnym. Pamiętajmy, młody wiek nie zwalnia z odpowiedzialności.
Wybrane dla Ciebie