Atak rekina jak w filmie "Szczęki". Woda zrobiła się czerwona

21

Do zdarzenia doszło w południowo-zachodniej części stanu Australia Zachodnia. Ofiarą ataku drapieżnika padła 40-latka, która feralnego dnia wybrała się na popularną wśród surferów plażę w Gracetown. W pewnym momencie woda zrobiła się czerwona.

Atak rekina jak w filmie "Szczęki". Woda zrobiła się czerwona
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Elizabeth Hoffmann)

Doniesienia o obecności rekina potwierdził rzecznik Departamentu Przemysłu Podstawowego i Rozwoju Regionalnego. Drapieżnika zaobserwowano około 50 metrów od brzegu.

Rekin zaatakował 40-latkę w godzinach przedpołudniowych. Dotkliwie pogryzł jej stopę, a następnie odpłynął, by wrócić, gdy ofiara już się wykrwawi.

Atak rekina w Australii. W jakim stanie jest ofiara drapieżnika?

Według ustaleń Nine News ofierze ataku na szczęście udało się wydostać na brzeg o własnych siłach. Na miejsce wezwano ratowników pogotowia, którzy opatrzyli stopę kobiety.

Po ataku rekina miejscowe władze zdecydowały się na zamknięcie plaży. The Guardian podaje, że na miejscu zjawiły się patrole lotnicze Surf Life Saving WA, które z helikoptera monitorują aktywność drapieżnika w miejscach popularnych wśród miłośników sportów wodnych.

Strażnicy zamknęli plażę Cowaramup Bay z powodu zdarzenia z udziałem rekina. Plaża pozostanie zamknięta przez 24 godziny – od parkingu Huzza do rampy dla łodzi Cowaramup. Prosimy o stosowanie się do wszystkich ostrzeżeń i oznaczeń – apeluje na Twitterze rzecznik Surf Lifesaving WA.
Zobacz także: Zobacz też: Dwumetrowa bestia na plaży. Przerażające odkrycie w USA
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić