Turek bił policjantów. Polak włączył się do walki na dworcu w Stuttgarcie

562

Policja wszczęła śledztwo w sprawie awantury na dworcu kolejowym w Stuttgarcie. 32-letni Turek zaatakował tam funkcjonariuszy, którzy zwrócili mu uwagę na brak maseczki i palenie na peronie. Turek mocno się opierał zatrzymaniu, a w sprawę wtrącił się też nietrzeźwy Polak. Został... pogryziony.

Turek bił policjantów. Polak włączył się do walki na dworcu w Stuttgarcie
Niemcy. Turek bez maseczki palił papierosa na dworcu (Getty Images, Lennart Preiss)

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór na dworcu kolejki S-Bahn w niemieckim Stuttgarcie. Około godziny 22:30 funkcjonariusze policji zauważyli mężczyznę, który w oczekiwaniu na pociąg palił pośrodku peronu. Ponadto mężczyzna nie miał maseczki ochronnej, która jest wymagana na stacjach kolejowych w Niemczech.

Agresywny Turek na dworcu w Niemczech

Policjanci ustalili, że sprawcą jest 32-letni obywatel Turcji. Poprosili go o założenie maseczki. Mężczyzna był jednak bardzo agresywny i nie chciał podporządkować się poleceniom policjantów. Po chwili niespodziewanie brutalnie odepchnął funkcjonariuszkę. Chciał wsiąść do stojącego pociągu, ale po przybyciu innych policjantów, został wyciągnięty na peron.

Jak opisują lokalne media, obywatel Turcji opierał się funkcjonariuszom i zaczął kopać wszystkich dookoła. Jeden z policjantów został poważnie ranny — po potężnym uderzeniu w głowę, służby medyczne stwierdziły później u niego poważny krwiak. Inni mundurowi mają liczne otarcia i siniaki.

Polak zaczął przyduszać Turka

Interwencja policjantów na tym się nie skończyła. Kiedy próbowali obezwładnić agresywnego Turka, z nieznanych dotąd powodów podszedł do interweniujących funkcjonariuszy 38-letni Polak. Zaczął on przyduszać zatrzymywanego do ziemi.

Turek zareagował na to i ugryzł mężczyznę w ramię. Okazało się, że 38-letni Polak był nietrzeźwy i również zaczął stawiać opór policji. Obu mężczyzn zatrzymała policja. Przewieziono ich na komisariat do aresztu. Tam przy Polaku znaleziono niewielką ilość narkotyków. Wobec obywatela Turcji wszczęto śledztwo m.in. w sprawie podejrzenia o uszkodzenie ciała i napaść na funkcjonariuszy.

Zobacz także: Koniec epoki Merkel. Kwaśniewski wskazuje na jedną niewiadomą
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić