Jan Manicki
Jan Manicki| 

Awantura w studiu TVP. Dziennikarz wyrzucił posła

75

W programie "Minęła 20" na antenie TVP Info doszło do niecodziennej sytuacji. Redaktor Adrian Klarenbach wyłączył obraz Grzegorza Brauna, który usilnie promował książkę o "fałszywej" pandemii koronawirusa. W związku z tym poseł Konfederacji postanowił całkowicie zrezygnować z udziału w dyskusji.

Awantura w studiu TVP. Dziennikarz wyrzucił posła
Grzegorz Braun głosił na antenie TVP Info tezy o fałszywej pandemii (Twitter, Krzysztof Ziemiec)

Grzegorz Braun zdalnie występował w programie "Minęła 20" na antenie TVP Info. Poseł Konfederacji trzymał w ręku książkę "Fałszywa pandemia", prezentując ją cały czas przed kamerą swojego komputera. Braun nie po raz pierwszy manifestował to, że nie wierzy w pandemię koronawirusa.

Awantura w TVP. Grzegorz Braun zdjęty z anteny

Świat zmaga się z pandemią koronawirusa. Epidemiolodzy podkreślają, że COVID-19 stanowi zagrożenie dla obywateli. Polski rząd zdecydowanie sprzeciwia się "koronasceptycznym" poglądom, jakie prezentują niektórzy posłowie Konfederacji.

Prowadzący program redaktor Adrian Klarenbach poprosił Brauna, by ten nie "lokował produktu". Stwierdził, że łamie to zasady programu. Poseł Konfederacji nie reagował jednak na jego prośby.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Ostatni raz pana proszę, aby odłożył pan książkę, bo to jest program publicystyczny, a nie program śniadaniowy ani kawka wieczorna. Nie lokujemy produktów w tym programie. (...) Za takie rzeczy się generalnie płaci. Uprzedzam, że jeśli pan nie posłucha mojej prośby, to zostanie nam tylko fonia, a obrazek w pamięci widzów – mówił do polityka Konfederacji Klarenbach.

Głosił tezy o "fałszywej pandemii". Został wyłączony

Braun nie reagował jednak na prośby prowadzącego. Miał także pretensje o tematy poruszane w programie. W pewnym momencie dziennikarz poprosił realizatorów o wyłączenie obrazu z kamery Grzegorza Brauna.

Dziennikarz TVP Info wyjaśnił widzom, co się wydarzyło.

Pan poseł Grzegorz Braun nie skorzystał z możliwości pozostania razem z nami. Prosiłem kilkakrotnie, aby zaprzestał lokowania produktu, czyli książki – powiedział Klarenbach.

Grzegorz Braun nie chciał pozostać dłużej w programie. Nie interesowała go bowiem wyłącznie rozmowa głosowa. Zrezygnował z udziału w "Minęła 20" w TVP Info.

Obejrzyj także: Awantura w Sejmie. Grzegorz Braun starł się z Elżbietą Witek

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić