Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

TVP Info w ogniu krytyki. Chodzi o konferencję Zbigniewa Ziobry

49

Sporo nieprzychylnych komentarzy wędruje w kierunku TVP Info. To za sprawą braku transmisji z konferencji prasowej Zbigniewa Ziobry. Telewizja publiczna postanowiła znaleźć tematy zastępcze.

TVP Info w ogniu krytyki. Chodzi o konferencję Zbigniewa Ziobry
TVP Info nie transmitowało konferencji Zbigniewa Ziobry (Getty Images)

Konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry dotycząca afery GetBack rozpoczęła się z opóźnieniem. Miało to miejsce około godziny 10:30.

Wydarzenie było transmitowane przez takie telewizje jak m.in. TVN24 czy Polsat News. Zabrakło natomiast przekazu "na żywo" w TVP Info.

Gdy prokurator generalny mówił o zarzutach, które mają zostać postawione Leszkowi Czarneckiemu, TVP pokazywało różne inne materiały. Wyemitowano m.in. filmik Jarosława Kaczyńskiego dot. zakazu hodowli zwierząt futerkowych czy materiał o protestach na Białorusi.

W sieci zawrzało. "Telewizja czystego Orwella"

Ruch TVP Info był szeroko komentowany m.in. na Twitterze. "Mam wrażenie, że Zbigniew Ziobro ma zamiar ustanowić dzisiaj rekord dzienny w liczbie konferencji prasowych nietransmitowanych przez TVP" - pisał jeden z internautów.

TVP Info nie transmituje konferencji prasowej ministra sprawiedliwości w sprawie Getback. To jest jednak telewizja czystego Orwella - ocenił natomiast Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Trzy grosze dorzucił też Michał Szczerba. Poseł Koalicji Obywatelskiej postanowił opublikować zrzut ekranu, na którym widać, jak TVP Info "transmitowało" konferencję Ziobry.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić