Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Awantura wokół Trójki. Agnieszka Szydłowska też odchodzi z rozgłośni

146

Wykrusza się kadra Trójki po tym, jak wybuchła afera związana z usunięciem utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z Listy Przebojów. Teraz okazuje się, że z rozgłośni postanowiła odejść Agnieszka Szydłowska.

 Szydłowska też odchodzi z Trójki
Szydłowska też odchodzi z Trójki (PAP)

Szydłowska o swojej decyzji poinformowała za pośrednictwem Facebooka. "W ostatnich latach podpisałam wiele listów w obronie kształtu Trójki i przeciwko jej dewastacji. To, że Trójka nadal działa to w wielu miejscach zasługa wyłącznie samego zespołu, który łata profesjonalizmem dziury nieumiejętnego zarządzania" - pisze.

Ostatni akord - ta 'pandemiczna' ramówka. Tak naprawdę zaorała naszą antenę pozbawiając słuchaczy ulubionych programów. I - nad czym bardzo ubolewam - dostępu do informacji kulturalnych i wymiany myśli - dodaje.

Była już dziennikarka Trójki podziękowała wszystkim, z którymi miała okazję współpracować. "Bardzo dziękuję artystom, którzy powierzali mi płyty przed premierą, przychodzili na wywiady a przede wszystkim ubogacali moje życie swoją sztuką. Dziękuję słuchaczom. Jeśli kogoś w pracy mojej uraziłam, pominęłam - widocznie nie wykazałam się wystarczającą czujnością" - zaznacza.

Zobacz także: "Trójka" i pytania ws. mediów publicznych. Cezary Tomczyk: zlikwidujemy TVP Info i cały ten proces dezinformacji

Kim jest Agnieszka Szydłowska?

Szydłowska to polska dziennikarka radiowa i telewizyjna. Jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie.

W Programie Trzecim Polskiego Radia prowadziła kilka audycji. Odpowiadała za "Radiowy Dom Kultury" czy "Program Alternatywny". Była członkinią Akademii Muzycznej Trójki.

Wykrusza się kadra Trójki

Po usunięciu przeboju Kazika z Listy Przebojów Trójki, drastycznie wykrusza się kadra rozgłośni. Już przed Szydłowską wypowiedzenia złożyli m.in. Marek Niedźwiecki, Marcin Kydryński czy Hirek Wrona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić