Awaria systemu. Lekarze nie mogą wystawiać e-recept

4

RMF FM ustaliło, że od soboty lekarze nie są w stanie wystawiać pacjentom elektronicznych recept. Wszystko za sprawą tego, że doszło do awarii systemu e-Recepta. Do tego problemu odniosło się już Ministerstwo Zdrowia.

Awaria systemu. Lekarze nie mogą wystawiać e-recept
Lekarze nie mogą wystawiać e-recept (Pixabay)

Dziennikarz RMF FM Grzegorz Kwolek ustalił, że w sobotę lekarze, którzy korzystają z aplikacji internetowej gabinet.gov.pl, w ogóle nie mogli wybrać nazwy leku, gdy usiłowali wystawiać e-recepty.

W niedzielę mogą już wskazać preparat. Nadal pojawia się jednak problem, który wyklucza wystawienie e-recepty. Chodzi o... brak możliwości wybrania typu opakowania.

Lekarze mają spory kłopot. Co na to Ministerstwo Zdrowia?

RMF FM donosi, że Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że są problemy z działaniem aplikacji internetowej. Jednocześnie podkreślono, że działają tzw. aplikacje gabinetowe.

Rzecznik resortu przekazał natomiast, że Centrum e-Zdrowia pracuje nad jak najszybszym przywróceniem wszystkich funkcjonalności.

Brak możliwości wystawiania e-recept to spory kłopot dla lekarzy. Wszystko dlatego, że nie wszyscy mają przy sobie bloczki recept. Są też tacy, którzy nie posiadają wystarczającej liczby papierowych recept.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić