Awaria wodociągowa w Poznaniu. "Mamy swoją Niagarę"

9

W piątek na jednym z osiedli w Poznaniu woda zalała chodniki i przystanki komunikacji miejskiej. Całkowicie wstrzymano ruch na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

Awaria wodociągowa w Poznaniu. "Mamy swoją Niagarę"
Poznań pod wodą (Facebook)

W Poznaniu w rejonie węzła Aleja Solidarności doszło w piątek rano do uszkodzenia rury wodociągowej. Woda zalała chodniki, parkingi oraz podziemne przejścia dla pieszych. Obok miejsca zdarzenia przebiega trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

W mediach społecznościowych pojawiają się liczne filmiki, na których widać, jak woda niczym rwąca rzeka wdziera się na przystanek tramwajowy i częściowo zalewa podłogę w jednym z przejeżdżających tramwajów.

Mamy swoją Niagarę - komentują użytkownicy w sieci. 

Ruch tramwajów został wstrzymany

Jak przekazało na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu, z powodu awarii wodociągowej wstrzymany został całkowicie ruch tramwajowy na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju od Dworca Zachodniego do Os. Sobieskiego.

Tramwaje linii i kursują objazdem do pętli Połabska. Tramwaje linii i kursują objazdem do pętli Piątkowska. Wzdłuż trasy PST do przystanku Armii Poznań uruchomione zostały autobusy "za tramwaj" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformowała gazetę "Głos Wielkopolski" Zofia Kosztucka-Taciak z przedsiębiorstwa Aquanet, w okolicach osiedla Zwycięstwa doszło do awarii rurociągu. "Nasi pracownicy jadą na miejsce, po wyłączaniu wody przystąpią do naprawy" - dodała.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Wysoka inflacja. "Ludziom zatrzęsła się ziemia pod nogami"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić