Beata Szydło będzie prezydentem?! Jej kolega się wygadał

240

Beata Szydło na prezydenta? Kolega byłej premier z Parlamentu Europejskiego - Witold Waszczykowski w rozmowie z RMF FM wyraził przekonanie, że była premier świetnie sprawdziłaby się w roli głowy państwa. Czy możemy spodziewać się jej kandydatury w następnych wyborach?

Beata Szydło będzie prezydentem?! Jej kolega się wygadał
Waszczykowski uważa, że Beata Szydło byłaby dobrym prezydentem (Getty Images)

Gościem porannej rozmowy RMF FM był były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Eurodeputowany PiS na początku podjął temat rzekomego stygmatyzowania naszego kraju. Według niego Polska jest bezzasadnie oskarżana o różne sprawy.

Trzeba się bić, dlatego, że Polska jest stygmatyzowana i w sposób niesłuszny oskarżana o różne rzeczy, więc warto na każdej płaszczyźnie - czy to w wywiadach prasowych, czy w pismach i wystąpieniach, a nawet na takim forum, które jest bardzo szerokie i na pewno będzie transmitowane na całą Europę, przedstawić polskie racje - powiedział Waszczykowski.

Waszczykowski o Beacie Szydło

W dalszej części rozmowy były premier zaczął wychwalać Beatę Szydło. Waszczykowski wysunął śmiałą tezę, że była premier nadawałaby się na... prezydenta Polski.

Beata Szydło mogłaby być dobrym kandydatem PiS na prezydenta. Z różnych powodów jest bardzo popularnym politykiem. Pamiętajmy, że wyborach europarlamentarnych zdobyła ponad pół miliona głosów. To był rekord w skali Europy - stwierdził eurodeputowany.

Pogłoski o kandydowaniu Beaty Szydło na prezydenta w 2025 roku zaczęły krążyć już przed rokiem. "Super Express" dotarł wówczas do informatora z PiS, który twierdził, że była premier jest przygotowana na wybory.

Motywacja Szydło jest prosta. Ona chce być prezydentem po Andrzeju Dudzie. Ma taki plan i do tego dąży - powiedział jeden z informatorów w PiS w rozmowie z SE.
Zobacz także: Co z debatą Kaczyński-Tusk? Posłanka nie ma wątpliwości
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić