Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

Benedykt XVI i Dziwisz razem. Tak teraz wygląda emerytowany papież

41

Kardynał Stanisław Dziwisz spotkał się w Watykanie z papieżem seniorem Benedyktem XVI, a zdjęcia z tej wizyty opublikowano w internecie. Dawno niewidziany w mediach emerytowany papież skończył niedawno 95 lat.

Benedykt XVI i Dziwisz razem. Tak teraz wygląda emerytowany papież
Benedykt XVI skończył niedawno 95 lat. Jak wygląda? (AKPA, AKPA)

Kard. Stanisław Dziwisz spotkał się w Watykanie z papieżem emerytem Benedyktem XVI. Data nie jest przypadkowa. 27 kwietnia przypada 8. już rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Oprócz tego jest jeszcze jedna okazja - 83. urodziny Dziwisza.

W mediach społecznościowych pojawiły się już zdjęcia z tego wydarzenia. Widać na nich, jak trzyma się emerytowany papież. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ze zdjęć można wywnioskować, że 95-letni Benedykt XVI pobłogosławił kardynała Dziwisza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Benedykt XVI, a właściwie Joseph Ratzinger został wybrany na papieża po śmierci Jana Pawła II. Pełnił tę funkcję od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013. Był też pierwszym papieżem od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu.

2 września 2020 wyprzedził wiekiem żyjącego w latach 1810–1903 papieża Leona XIII i stał się najdłużej żyjącym papieżem w historii. 11 stycznia 2021 roku przekroczył moment, w którym czas jego emerytury stał się dłuższy niż czas jego pontyfikatu

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić