Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska
|
aktualizacja

Benedykt XVI i Dziwisz razem. Tak teraz wygląda emerytowany papież

25
Podziel się:

Kardynał Stanisław Dziwisz spotkał się w Watykanie z papieżem seniorem Benedyktem XVI, a zdjęcia z tej wizyty opublikowano w internecie. Dawno niewidziany w mediach emerytowany papież skończył niedawno 95 lat.

Benedykt XVI i Dziwisz razem. Tak teraz wygląda emerytowany papież
Benedykt XVI skończył niedawno 95 lat. Jak wygląda? (AKPA, AKPA)

Kard. Stanisław Dziwisz spotkał się w Watykanie z papieżem emerytem Benedyktem XVI. Data nie jest przypadkowa. 27 kwietnia przypada 8. już rocznica kanonizacji Jana Pawła II. Oprócz tego jest jeszcze jedna okazja - 83. urodziny Dziwisza.

W mediach społecznościowych pojawiły się już zdjęcia z tego wydarzenia. Widać na nich, jak trzyma się emerytowany papież. Porusza się na wózku inwalidzkim. Ze zdjęć można wywnioskować, że 95-letni Benedykt XVI pobłogosławił kardynała Dziwisza.

Benedykt XVI, a właściwie Joseph Ratzinger został wybrany na papieża po śmierci Jana Pawła II. Pełnił tę funkcję od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013. Był też pierwszym papieżem od XV wieku, który dobrowolnie zrzekł się swojego urzędu.

2 września 2020 wyprzedził wiekiem żyjącego w latach 1810–1903 papieża Leona XIII i stał się najdłużej żyjącym papieżem w historii. 11 stycznia 2021 roku przekroczył moment, w którym czas jego emerytury stał się dłuższy niż czas jego pontyfikatu

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Andrzej
5 miesięcy temu
W Polsce nikt nie oczekuje sprawiedliwego wyroku bo wyrok wydali dziennikarze. Przeczytałem cały raport ws kardynala carricka i nie ma tam ani jednego zdania o winie Dziwisza. W Polsce dziennikarze przeinaczyli fakty. Tam jest, że kazał list przetłumaczyć z angielskiego na włoski i jak poznał treść dal go JPII. Papież wysłał 4 kardynałów aby znadali sprawę. Po latach wyszły nowe fakty i dopiero w 2018 dowody jego winy. Dziwisz był tylko sekretarzem a nie przewodniczącym kongregacji! Ale czy ktoś powie przepraszam? Nie w Polsce
Pan w średnim...
5 miesięcy temu
Zaniedbania były po stronie Isakowicza-Zaleskiego bo wiedział od lat. Nikt go nigdy nie zapytał dlaczego dopiero po 4 latach napisał list do Dziwisza I dlaczego sam nie zawiadomił organów ścigania. Wzamian za pominięcie tego faktu kazano mu atakować Dziwisza licząc na odszkodowanie od kościoła i wpływy ze sprzedaży ksiazki. Wine można też przypisać rodzinie, szkole, sąsiadom bo skoro Pan Szymik był ifiara przez lata to jak mogli tego nie widzieć. Jedyna wina Dziwisza to, że lubi zjeść i się rozpasl.
Rudi
5 miesięcy temu
Jak to, przecież Gutowski pisał o nienawiści Bemedykta do Dziwisza i JPII. Potem pisał, że Franciszek go nie toleruje. Ile wydaliście a tego jego pseudo ksiazki o Dziwiszu? Ps. Polacy plują na Dziwisza a Słowacja nadała mu jedno z najwyższych odznaczeń. Jakie to polskie...
Wierzący
5 miesięcy temu
Don Stanislao nie do ruszenia i w dodatku pobłogosławiony??? To nawet tak można w dzisiejszym świecie???
CtM
5 miesięcy temu
a jak tam Don Stanislao??? 👹👺👹
Ciupaga
5 miesięcy temu
Aż włos się jeży jak ludzie myślący mogą używać takich słów. O Was też tak myślą?
Sofia
5 miesięcy temu
Spoko ziomek.
klauny 2
5 miesięcy temu
Baleron i szkielet. Postacie jak z komiksu.
kmac
5 miesięcy temu
Szkoda, że porządni ludzie szybko odchodzą. A ci dwaj?
jpii
5 miesięcy temu
jak to razem? para zostali?
bobi
5 miesięcy temu
Mafia sycylyjska przy watykańskiej to był i jest mały pikuś.
Wieśka
5 miesięcy temu
Dwa ochydztwa .
klerkiler
5 miesięcy temu
Nasza Wojtyła w takiej formie nie była, bo obżerała się kremówkami.
Bazar jasnowi...
5 miesięcy temu
Jak umrze Benedykt zacznie się atak Rosji na Polskę no i wojna atomowa!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić