Sonia Stępień
Sonia Stępień| 

Bestia, nie człowiek. Szczeniaki zostały skatowane i zakopane żywcem

271

Makabryczne odkrycie koło we wsi Główne (woj. lubelskie). Dzieci znalazły porzucone w polu szczeniaki. Jeden z psów został zakopany żywcem, drugiego z poważnymi ranami głowy związano w worku. Trwają poszukiwania sprawcy okrutnego czynu.

Bestia, nie człowiek. Szczeniaki zostały skatowane i zakopane żywcem
Lubelskie. Znaleźli zakopane pieski. Jeden cudem przeżył (Facebook "Empatyczni")

O przerażającej sytuacji poinformowało na Facebooku stowarzyszenie "Empatyczni". W sobotę przed godziną 21 wolontariusze otrzymali zgłoszenie o psie "w zawiązanym worku, z rozbitą głową, porzuconym w szczerym polu".

Cierpienie szczeniaków. Pobite i porzucone w polu

Gdy przedstawiciele stowarzyszenia przybyli na miejsce, okazało się, że w polu były dwa psy. Jeden ze szczeniaków został zakopany, prawdopodobnie żywcem. Nie przeżył. Drugi nie ruszał się, ale oddychał.

Makabrycznego odkrycia przypadkowo dokonały dzieci z pobliskiej wsi Główne. Zdaniem "Empatycznych", psy przed porzuceniem zostały potraktowane przez swoich oprawców tępym narzędziem.

6-miesięczny Krecik- jak nazwano ocalałego szczeniaka - został przetransportowany do lecznicy, gdzie otrzymał fachową pomoc. Cały czas jest pod opieką lekarzy weterynarii, którzy walczą o jego powrót do zdrowia.

Krecik jest pod opieką weterynaryjną. Podłączony do kroplówek, po masie zastrzyków. Mamy nadzieję, że nasza pomoc nie przyszła za późno... - piszą przedstawiciele stowarzyszenia w poście.

Relacja z akcji ratunkowej psów była transmitowana na żywo na Facebooku. Nagranie mrozi krew w żyłach. "Trzymajcie kciuki za Krecika. On bardzo potrzebuje Waszego wsparcia" - proszą "Empatyczni"

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jednocześnie stowarzyszenie zwraca się do mieszkańców okolic Głównego o pomoc we wskazaniu oprawcy. "Rozglądajcie się po sąsiednich posesjach... Gdzieś były dwa psy i nagle znikły... Gdzieś obok mieszka kat i morderca" - apeluje.

Zobacz także: Pies podczas upałów. Sposoby i pomysłowe gadżety na pomoc zwierzęciu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić