Białorusini wściekli na Polskę. "To stara sowiecka republika"

127

Białorusini reagują na sankcje, które zostały na nich nałożone przez Unię Europejską. Białoruska telewizja obrała sobie na cel głównie Polaków i Litwinów.

Białorusini wściekli na Polskę. "To stara sowiecka republika"
Kadry z białoruskiej telewizji (Twitter)

Od piątku obowiązują sankcje nałożone przez Unię Europejską na Białoruś. Kraje Unii zdecydowały się na ten krok w związku z nieuczciwym przeprowadzeniem wyborów prezydenckich. Jak można się domyślić, bardzo nie spodobało się to Białorusinom. Od razu poinformowano o odwetowych sankcjach w kierunku krajów Unii Europejskiej. Nie podano jednak ich konkretnej listy.

W związku z przyjętymi przez UE sankcjami wizowymi wobec szeregu białoruskich urzędników, także strona białoruska wprowadza w życie od dziś odwetową listę sankcyjną - oświadczyło białoruskie MSZ.

Sankcje UE zostały skrytykowane również przez białoruskie media. Państwowa telewizja za główny cel ataków obrała Polskę i Litwę, prawdopodobnie za krytykowanie Aleksandra Łukaszenki i wspieranie protestujących. W odwecie dziennikarze nazywają obydwa kraje "byłymi sowieckimi republikami".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sankcje nałożone na władze Białorusi są reakcją UE na sfałszowane wybory. Miliony Białorusinów protestują przeciwko nieuczciwym praktykom Łukaszenki. Milicja stosuje przeciwko nim nieuzasadnioną przemoc, która w niektórych przypadkach kończy się nawet śmiercią demonstrujących.

Zobacz także: Szczyt w Brukseli. UE nakłada sankcje na Białoruś. Radosław Sikorski: "Skończyło się tak, jak zawsze"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić