o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Białorusini odśpiewali pod ziemią "Mury" Kaczmarskiego. Ciarki przechodzą!

54
Podziel się

W przejściu podziemnym w Mińsku lokalni muzycy odśpiewali w sobotę "Mury" polskiego poety i wokalisty Jacka Kaczmarskiego. Białoruska milicja aresztowała artystów.

Białorusini odśpiewali pod ziemią "Mury" Kaczmarskiego. Ciarki przechodzą!
(Twitter)
bDgtrrUB

"Mury" Jacka Kaczmarskiego stały się pieśnią protestujących Białorusinów. Pragnący wolności i demokracji Białorusini często wyśpiewują pieśń polskiego poety i wokalisty.

W sobotę "Mury" wybrzmiały w przejściu podziemnym w Mińsku. Muzycy, którzy odśpiewali ten utwór, a także piosenkę rosyjskiego rockmana Wiktora Coja, zostali aresztowani.

bDgtrrUD

Tymczasem media informują także o zatrzymaniu co najmniej czterech dziennikarek białoruskich mediów niezależnych podczas sobotniego protestu kobiet w Mińsku. Są to reporterki telewizji Biełsat, Naszej Niwy, portalu TUT.by i Euroradia.

Wśród zatrzymanych są Maryja Wajtowicz z Euroradia, Alaksandra Elbaum z TUT.by, Maryja Hryc z Biełsatu i Kaciaryna Karpicka z Naszej Niwy. Wcześniej na krótko zatrzymano jeszcze jedną reporterkę Euroradia, Julię Matuzawą, jednak po kilkunastu minutach została ona wypuszczona. Wszystkie reporterki były w kamizelkach z napisem "Press".

bDgtrrUJ

Ogółem podczas protestu zatrzymano już co najmniej 46 osób. Tyle nazwisk zebrało centrum praw człowieka Wiasna.

Pomógł protestującemu w ucieczce. Internet gratuluje temu białoruskiemu taksówkarzowi

bDgtrrVe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
hehehe
miesiąc temu
jakby ktoś nie wiedział- w oryginale to stara hiszpańska pieśń, wykorzystana przez Kaczmarskiego
Swojak
miesiąc temu
Rzeczywiście mury były pieśnią hiszpańską śpiewana w czasach generalisimmusa franco
nocka
miesiąc temu
Ale zajadłe, malkontenckie, nienawistne, utyskujące i marudne towarzystwo komentujących, nie... sorki, biadolących i jazgoczących. A to, że nie polska ale hiszpańska pieśń, a to, że jak Białorusini śmią protestować, bo przeciez Łukaszenka nie nabrał się na kowid, więc jak mogą tak brzydko, niewdzięczni. Ludzie tam chcą wolności, a tu ble, ble, ble. Dajcie tym Białorusinom żyć jak chcą.
bDgtrrVf
kbhikuh
miesiąc temu
Kaczmarski: Jeśli mówimy o sukcesie, to Mury jest to utwór, który jest moją największą klęską, ponieważ jest to utwór antyrewolucyjny, utwór mówiący właśnie o moim przerażeniu masami ludzkimi, o mojej nieufności do ruchów masowych, a został odczytany jako hymn ruchu masowego. Czyli to jest największa porażka artystyczna w moim życiu.
Irek
miesiąc temu
Mury to Hiszpańska pieśń modyfikowana na potzeby wolnościowe potrzebujących między innymi Polaków. A więc stwierdzenie że to Polska pieśń to brak wiedzy
Najnowsze komentarze (54)
Ona
4 tyg. temu
Polacy powinni zajmować się swoimi sprawami, a nie wtykać nos do Białorusi. A głównie zadzacy nie powinni tego robić, bo dają zły przykład Polakom. Zająć się Polska i Polakami, bo szanowny prezydent Łukaszenka się do nas nie wtyka i nie wygłasza, jak nasz prezydent ma ządzić.Interesuje się swoim narodem. Durny ząd sprowadzi na Polaków gniew Łukaszenki, a prezydent Łukaszenka z Innych sojuszników zprawadza zagładę na ludzi. Kto nas obroni durny żąd, Ameryka nie zadziała. To tylko mżonki i mydlenie oczu Polakom. To wszystko za chwilę zakończy się, możliwe, że wojną, na własne życzenie, a głównie tych u władzy!!!
Karlos
miesiąc temu
No i Białorusini nie zrozumieli tekstu tak jak my w 89 teraz może myślą że coś mogą zmienić Ale mury znów urosną i łańcuch będzie znów kołysał się u nóg jeszcze gorzej niż poprzednio
adam
miesiąc temu
Piosenka jest hiszpańska a jej przesłanie słabo pasuje do jakiegokolwiek protestu społecznego, trzeba do końca wysłuchać
LOGITECH
miesiąc temu
To tak samo jak w Polsce za rządów PIS. Ludzie zwijani z ulic przez Polską "milicję' Moja babcia opowiadała jak to było przed i w czasie wojny. I dzisiaj to samo jest. Podziękujmy wyborcom PIS.
hehehe
miesiąc temu
A po murach, II ukraina
hehehe
miesiąc temu
A po murach, II ukraina
bynio
miesiąc temu
Uczcie się tekstu, uczcie melodii, Polacy ....
Castro Fidel
miesiąc temu
Bezpieka białoruska wyłapuje aktywistów i skończy się to tak jak na Kubie.
bDgtrrUX
mania
miesiąc temu
Do Chin Ludowych jedźcie z tą piosenką. Tam potrzebna zmiana władzy
Biedna
miesiąc temu
ta Białoruś...😢
Gdanszczanin
miesiąc temu
U nas też jeden walczył z protestującymi a teraz jest ich przewodniczącym. Tak u nas wygląda walka z komuną. Po to walczyli żeby komuna rządziła.
Cykacz
miesiąc temu
Ludzie na Białorusi w końcu obalą tego swojego satrapę ale i tam kiedyś przyjdzie taki Kaczyński i będzie twierdził, że to on jest głównym obalaczem, że walczył, był przeciwny i jest zasłużony i że należą mu się pomniki i stanowiska.
Ewa
miesiąc temu
Patrzył na równy tłumów marsz Milczał wsłuchany w kroków huk A mury rosły, rosły rosły Łańcuch kołysał się u nóg...
jan
miesiąc temu
ale aktualna
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić