Białorusini odśpiewali pod ziemią "Mury" Kaczmarskiego. Ciarki przechodzą!

103

W przejściu podziemnym w Mińsku lokalni muzycy odśpiewali w sobotę "Mury" polskiego poety i wokalisty Jacka Kaczmarskiego. Białoruska milicja aresztowała artystów.

Białorusini odśpiewali pod ziemią "Mury" Kaczmarskiego. Ciarki przechodzą!
(Twitter)

"Mury" Jacka Kaczmarskiego stały się pieśnią protestujących Białorusinów. Pragnący wolności i demokracji Białorusini często wyśpiewują pieśń polskiego poety i wokalisty.

W sobotę "Mury" wybrzmiały w przejściu podziemnym w Mińsku. Muzycy, którzy odśpiewali ten utwór, a także piosenkę rosyjskiego rockmana Wiktora Coja, zostali aresztowani.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tymczasem media informują także o zatrzymaniu co najmniej czterech dziennikarek białoruskich mediów niezależnych podczas sobotniego protestu kobiet w Mińsku. Są to reporterki telewizji Biełsat, Naszej Niwy, portalu TUT.by i Euroradia.

Wśród zatrzymanych są Maryja Wajtowicz z Euroradia, Alaksandra Elbaum z TUT.by, Maryja Hryc z Biełsatu i Kaciaryna Karpicka z Naszej Niwy. Wcześniej na krótko zatrzymano jeszcze jedną reporterkę Euroradia, Julię Matuzawą, jednak po kilkunastu minutach została ona wypuszczona. Wszystkie reporterki były w kamizelkach z napisem "Press".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ogółem podczas protestu zatrzymano już co najmniej 46 osób. Tyle nazwisk zebrało centrum praw człowieka Wiasna.

Zobacz także: Pomógł protestującemu w ucieczce. Internet gratuluje temu białoruskiemu taksówkarzowi
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić