Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Białoruś. Bezwstydny Łukaszenka. Smutna uroczystość w Mińsku

8
Podziel się:

W Mińsku odbyła się ceremonia inauguracji prezydentury Aleksandra Łukaszenki. W związku z panującymi napięciami miała charakter tajny i nie była wcześniej zapowiadana.

Białoruś. Bezwstydny Łukaszenka. Smutna uroczystość w Mińsku
Zaprzysiężenie Łukaszenki (EPA, ANDREI STASEVICH)

Aleksander Łukasznka został zaprzysiężony na kolejną kadencję prezydenta Białorusi. Dyktator, trzymając prawą dłoń na konstytucji, złożył przysięgę w języku białoruskim, a następnie podpisał akt przysięgi. Następnie szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna wręczyła mu dokument z nominacją.

Uroczystość miała tajny charakter i nie była zapowiadana. Łukaszenka pomimo wielu protestów i napięć bezwstydnie postawił na swoim. O zaprzysiężeniu zostały poinformowane tylko media reżimowe. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz Białorusi oraz urzędników państwowych. Wbrew ustawie o wyborze prezydenta Białorusi telewizja państwowa nie przeprowadziła transmisji na żywo.

Według opozycji uroczystość była tajna, gdyż bano się protestów. Paweł Łatuszka, członek prezydium białoruskiej opozycyjnej Rady Koordynacyjnej powołanej przez kandydatkę Swiatłanę Cichanouską, wzywa swoich rodaków do akcji nieposłuszeństwa.

To bardziej wygląda na spotkanie złodziei w sprawie koronacji kolejnego złodzieja. To oczywiste, że Aleksander Łukaszenko jest prezydentem wyłącznie OMON i garstki poległych urzędników - napisał Łatuszka w mediach społecznościowych.

Białorusini nadal protestują przeciwko nieuczciwym wynikom wyborów prezydenckich. Nie mają wątpliwości, że wygrała je z wielką przewagą Swiatłana Cichanouska, a nie Aleksander Łukaszenka. Wskazywałyby na to chociażby gigantyczne akcje poparcia opozycyjnej kandydatki, czy nieuczciwa gra polityczna Łukaszenki w trakcie kampanii.

Zobacz także: Białoruś. Aleksander Łukaszenka zaprzysiężony na prezydenta. Leszek Miller nie może darować UE sankcji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Jajacek.
2 lata temu
Nikt w obcych językach nie będzie mówił Białorusinom co mają robić.
Yho1
2 lata temu
Nie muszą uznawać UE czy USA oni nie są pępkami świata wystarczy,że Putin uznaje Łukaszenkę albo Chiny,a Putin i Chiny rządzą światem reszta jest nikim.
Słoneczko
2 lata temu
Łukaszenka, broń Białoruś przed unijną zarażą, bo w ciągu roku doprowadzą do upadku waszej gospodarki. Ludzi wygonią z mieszkań, będzie bezrobocie, nie zabraknie za to narkotyków i demonstrujących niby LGBT opłaconych przez bogatych (oligarchów) z Unii Europejskiej
fakt
2 lata temu
Tam nic się nie zmieni bo te Białorusiny jaj nie mają.
Adeusz
2 lata temu
Żadne państwo nie podejmie rozmów z pseudo prezydentem na co on liczy do boju Białorusini Polacy też walczyli.
sdgdsfgesgh
2 lata temu
On jest już skończony, a jego czas już policzalny. Utrzymuje się przy władzy z pomocą resortów siłowych, którym z pewnością lepiej płaci by byli mu lojalni. Jednak naród i tak zwycięży i jeśli siłowniki będą stali mu na drodze z pewnoąścią ich podsumuje w odpowiednim czasie.
Ttt
2 lata temu
Łukaszenko to drugi Hitler
Qwert
2 lata temu
Białoruś teraz albo nigdy jak teraz nie ruszycie na pałac będziecie niewolnikami
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić