aktualizacja 

Białorusini wszystko pokazali. To robota Rosjan

Białoruski batalion im. Konstantego Kalinowskiego udostępnił w mediach społecznościowych nagrania z okolic Siewierodoniecka. Widać na nich zniszczenia, jakich dokonują Rosjanie. "Wyzwolimy Ukrainę od rasistów, a potem wspólnie odbudujemy kraj" - zapewniają Białorusini.

Białorusini wszystko pokazali. To robota Rosjan
Białorusini nagrali zniszczenia pozostawione przez Rosjan. (Facebook)

Przedstawiciele białoruskiego batalionu im. Konstantego Kalinowskiego (biał. Kastusia Kalinouskiego) pokazali nagrania z okolic Siewierodoniecka. Na nagraniach widać zrujnowany budynek, który praktycznie nie nadaje się do użytku. Wszędzie są gruzy i zniszczone przedmioty użytku codziennego.

Białorusini walczą z Rosją

Jeden z żołnierzy pokazał m.in. okna, które stopiły się pod wpływem wysokich temperatur. Wśród gruzów znalazła także bardzo zniszczona Biblia.

Co zostawiają po sobie rasiści? Zniszczenie, zrujnowane domy i popioły – taki "rosyjski świat" widzieli nasi bojownicy pod Siewierodonieckiem. Ale nic. Najpierw wyzwolimy Ukrainę od rasistów, a potem wspólnie odbudujemy kraj! - czytamy pod nagraniem

Siewierodonieck jest obok Lisiczańska ostatnim dużym miastem w obwodzie ługańskim, które jest kontrolowane przez Ukrainę. Intensywne walki trwają tam od kilku tygodni. Zajęcie obu tych miast oznaczałoby przejęcie przez Rosjan kontroli nad całym obwodem. Wcześniej Ukraina otrzymała ultimatum, aby się poddać i wycofać, ale odrzucono tę propozycję. Od tamtej pory ataki uległy intensyfikacji.

Ołeksandr Striuk, mer Siewierodoniecka poinformował, że Rosjanie próbują szturmować miasto z kilku kierunków. Ukraińcy wciąż się bronią, ale sytuacja jest coraz gorsza. Striuk zapewnił także, że miasto nie jest całkowicie odcięte i istnieje droga, którą można uciec, "chociaż nie jest bezpieczna".

Zobacz także: Z wierzchu wielka moda, w sercu wielki smutek. Ukraiński pop-up w Warszawie
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić