aktualizacja 

To wtedy Putin zaczął planować wojnę. Data szokuje

Rosja zaczęła przygotowywać się do ataku na Ukrainę prawie 20 lat temu - uważa sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksij Daniłow. Jego zdaniem, celem numer jeden Putina jest "zniszczenie Ukrainy i jej narodowości".

To wtedy Putin zaczął planować wojnę. Data szokuje
Władimir Putin (EPA, PAP)

O pierwszych planach Putina, które zakładały atak na Ukrainę sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy opowiedział ukraińskim stacjom telewizyjnym. Szczególną uwagę Daniłow poświęcił słowom szefa Roskosmosu, który powiedział, że "Rosja musi pokonać Ukrainę, albo przestanie istnieć".

"Zrzucenie wszystkich masek"

W podobnym tonie wypowiedział się w środę zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Rosji Dmitrij Miedwiediew, który "wątpi w istnienie Ukrainy na mapie świata za 2 lata", a już teraz ma "zagranicznych właścicieli".

To są ich marzenia. Są oczywiste i mogę powiedzieć, że już dawno zaczęli niszczyć nasze państwo. Oczywiście nie do końca to rozumieją. Aby to zrobić, przechodzą do skrajnego etapu - zrzucenia wszystkich masek. Nie mają teraz nic do ukrycia – powiedział Daniłow.

"Cel nr jeden" Putina

Dodał, że rosyjski prezydent Władimir Putin już otwarcie mówi, że kraj-agresor "zabiera swoje terytoria". Oczywiście chodzi o regiony Ukrainy. Ołeksij Daniłow uważa, że nie chodzi o walkę o regiony Doniecka i Ługańska.

Rosjanie nadal publicznie oświadczają, że zniszczenie Ukrainy, a także naszego narodu, jest zadaniem numer 1, do którego zmierzają - dodał.

Zaczęło się w 2004 roku

Ołeksij Daniłow zauważył, że ta historia nie jest dla Ukraińców czymś nowym. Ona trwa już prawie 20 lat, a przygotowania się do wojny zaczęły się w 2004 roku, kiedy po sfałszowanych wyborach prezydenckich w Ukrainie wybuchła tzw. Pomarańczowa rewolucja, a to, co się dzieje teraz, jest "konsekwencją tego".

Ołeksij Daniłow podkreślił jednak, że jest pewny zwycięstwa Ukrainy. Zapewnia, że jego kraj jest w stanie przezwyciężyć chorobę, która planuje rozprzestrzenić się w całej Europie. Wszystko dzięki pomocy partnerów z Zachodu, w szczególności Wielkiej Brytanii, USA, krajom bałtyckim oraz Polsce.

Zobacz także: Mocne uderzenie ukraińskiej artylerii w Rosjan. Nagranie z momentu strzału
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić