Biden w Kijowie. Maciej Musiał wymownie pod zdjęciem z Zełenskim

Joe Biden przybył w poniedziałek do Kijowa. Była to niespodziewana wizyta prezydenta USA w Ukrainie na kilka dni przed 1. rocznicą wojny rozpętanej przez Rosję. Biden spotkał się w stolicy Ukrainy z Wołodymyrem Zełenskim, a ich wspólne zdjęcie wymownie skomentował Maciej Musiał. Polski aktor napisał to wielkimi literami.

Biden w Kijowie. Maciej Musiał wymownie pod zdjęciem z Zełenskim
Biden w Kijowie. Maciej Musiał wymownie pod zdjęciem z Zełenskim (AKPA, Instagram, @potus, Filip Radwanski)

Joe Biden w Ukrainie. Prezydent Stanów Zjednoczonych pojawił się w Kijowie z niezapowiedzianą wizytą. Spotkał się tam z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim kilka dni przed rocznicą wybuchu wojny rozpętanej przez Rosję.

Gdy zbliżamy się do rocznicy brutalnej inwazji Rosji na Ukrainę, jestem dziś w Kijowie, aby spotkać się z prezydentem Zełenskim i potwierdzić nasze niezachwiane zaangażowanie na rzecz ukraińskiej demokracji, suwerenności i integralności terytorialnej - napisał Joe Biden na Twitterze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersyjne słowa Bidena o Putinie. Miller tłumaczy

Biden w Kijowie. Maciej Musiał wymownie pod zdjęciem z Zełenskim

Swoją wizytę w Kijowie prezydent USA skomentował również na Instagramie. Opublikował tam zdjęcie z Wołodymyrem Zełenskim wykonane na tle słynnego monastyru Michajłowskiego o Złotych Kopułach. Fotografię podpisał w dwóch językach, po angielsku i ukraińsku.

Rok później stoi Kijów. Ukraina stoi. Stoi demokracja. Ameryka - i świat - stoi po stronie Ukrainy - czytamy.

Wspólne zdjęcie Prezydenta Stanów Zjednoczonych i Ukrainy skomentował m.in. Maciej Musiał. Polski aktor postanowił zabrać głos w sprawie wsparcia, jakie USA okazuje walczącemu z Rosją krajowi. Zrobił to krótko, zwięźle i wielkimi literami.

Maciej Musiał pod zdjęciem Bidena i Zełenskiego napisał po angielsku: "POWERFUL AF". Słowo to można tłumaczyć z angielskiego jako mocny, możny, silny, potężny, skuteczny, mocarny czy wielki. Dwie litery oznaczają "as fu*k", co w delikatny sposób można przetłumaczyć na zwrot "bardzo silnie", "cholernie".

Następnym punktem podróży Bidena po Europie jest wizyta w Polsce. Joe Biden opuścił już Kijów. Kieruje się do Warszawy, gdzie w najbliższych dniach spotka się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić