Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Bill Gates optymistą. Mówi, kiedy życie wróci do normalności

130

Bill Gates przedstawił przewidywania ekspertów odnośnie zakończenia pandemii COVID-19 w USA. Zdaniem współzałożyciela Microsoftu powrót do normalności nastąpi szybciej, niż do tej pory zakładano. Musi jednak zostać spełniony ważny warunek.

Bill Gates optymistą. Mówi, kiedy życie wróci do normalności
Bill Gates przewiduje, kiedy zakończy się pandemia COVID-19 w Stanach Zjednoczonych (Getty Images, Lintao Zhang , Staff)

Według Billa Gatesa zwalczenie koronawirusa będzie możliwe pod warunkiem wynalezienia szczepionki. Miliarder przedstawił scenariusz przebiegu epidemii w USA, w którym zgoda na stosowanie środka medycznego wejdzie na początku 2021 roku.

Koronawirus: kiedy koniec pandemii COVID-19? Bill Gates przewiduje

Bill Gates wyjaśnił w wywiadzie udzielonym "Fox News", że w razie szybkiego wdrożenia szczepionki pandemia w USA skończy się pod koniec 2021 roku. Pierwsze oznaki – jak określił Gates – powrotu do normalności mają być widoczne już latem.

Jeśli zgoda na szczepionkę nadejdzie na początku przyszłego roku, tak jak się spodziewam, to do przyszłego lata Stany Zjednoczone zaczną wracać do normalności i do końca roku nasze życia mogą wyglądać całkiem normalnie – wytłumaczył Bill Gates w wywiadzie dla "Fox News".
Zobacz także: Zobacz też: Polska szczepionka na koronawirusa. Czy rząd dofinansuje badania?

Miliarder przyznał, że zachowuje optymistyczną postawę w obliczu pandemii COVID-19. Jak wytłumaczył, w trakcie prac nad szczepionką nie zabrakło ani funduszy, ani zaangażowania kompetentnych naukowców.

Pojawiły się fundusze, firmy zaangażowały w to swoich najlepszych ludzi. Dlatego jestem optymistą, że to nie potrwa w nieskończoność – przyznał Bill Gates.

Fundacja Billa i Melindy Gatesów do tej pory przeznaczyła na badania nad szczepionką i walkę z COVID-19 już 650 milionów dolarów. Bill Gates zapowiedział jednak, że to nie koniec pomocy – chce zaoferować aż miliard dolarów. Skrytykował również reakcję rządu amerykańskiego na koronawirusa.

Niestety wykonaliśmy bardzo kiepską robotę. Nie mieliśmy możliwości przetestowania tych ludzi (zakażonych Amerykanów – przyp. red.) ani poddania ich kwarantannie – cytuje Billa Gatesa "Daily Mail".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić