Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Koronawirus. Bill Gates ujawnia raport ekspertów. "To ogromna porażka"

274

Bill Gates przedstawił raport na temat konsekwencji pandemii COVID-19 na świecie. Z przygotowanego przez ekspertów z Fundacji Billa i Melindy Gatesów dokumentu wynika, że przez koronawirusa nastąpił poważny regres. Zahamowanie postępu dotyczy nie tylko medycyny.

Koronawirus. Bill Gates ujawnia raport ekspertów. "To ogromna porażka"
Bill Gates przedstawił ustalenia ekspertów z Fundacji Billa i Melindy Gatesów (Getty Images, Lintao Zhang , Staff)

Jak podaje "India Today", według ekspertów z Fundacji Billa i Melindy Gatesów pandemia zahamowała i cofnęła globalny postęp medyczny. Regres, który miał miejsce w dziedzinie ochrony zdrowia, oszacowano aż na 25 lat.

Koronawirus: Bill Gates wskazuje negatywne skutki pandemii COVID-19

Zdaniem ekspertów z fundacji przez koronawirusa liczba szczepień spadła do wyniku, który ostatnim razem odnotowano w latach 90. Pandemia COVID-19 wpłynęła nie tylko na postęp medyczny, lecz także poziom życia – wskaźnik skrajnego ubóstwa wzrósł aż o 7 proc.

To ogromna porażka – Bill Gates skomentował ustalenia ekspertów ze swojej fundacji ("India Today").
Zobacz także: Zobacz też: Przełomowe wyniki badań w leczeniu koronawirusa polskim lekiem

Mark Suzman, dyrektor generalny Fundacji Billa i Melindy Gatesów, udzielił wywiadu na temat raportu. W rozmowie z agencją "Reuters" oszacował, że w wyniku pandemii aż 40 milionów osób na świecie zostało ponownie dotkniętych skrajnym ubóstwem.

Według Suzmana na pandemii najbardziej ucierpiały kobiety, przedstawiciele mniejszości rasowych i etnicznych. W trudnej sytuacji znalazły się także osoby, które już wcześniej zmagały się z biedą, ponieważ koronawirus pogłębił podziały społeczne.

Po kolejnych 20 latach spadku skrajnego ubóstwa teraz zaobserwowaliśmy odwrócenie sytuacji. Prawie 40 milionów ludzi znów wróciło do skrajnego ubóstwa. To grubo ponad milion tygodniowo od (rozpoczęcia się – przyp. red.) ataku wirusa – wyjaśnił Mark Suzman w rozmowie z "Reuters".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić