Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Gracjan Gołata
Gracjan Gołata
|
aktualizacja

Biskup porównał Strajk Kobiet do masakry na Wybrzeżu?! "Ideologia bezwstydu"

204
Podziel się:

Nie milkną echa wypowiedzi biskupa pomocniczego gdańskiego Wiesława Szlachetki. Duchowny zabrał głos na temat Strajku Kobiet w trakcie 50. rocznicy Grudnia 70'.

Biskup porównał Strajk Kobiet do masakry na Wybrzeżu?! "Ideologia bezwstydu"
Biskup pomocniczy gdański Wiesław Szlachetka (Wikimedia Commons)

W Gdyni rano odbył się obchody Grudnia 70'. Na wiadukcie nad linią kolejową prezydent Andrzej Duda zapalił znicz przy tablicy upamiętniającej te wydarzenia. Głowa państwa zabrała również głos. Polityk przyznał, że było to jedno z najbardziej symbolicznych wydarzeń całego okresu rządów komunistycznych w Polsce.

Głos w trakcie obchodów zabrał również Wiesław Szlachetka. Niestety wypowiedź biskupa pomocniczego gdańskiego była nacechowana politycznie i odbiła się szerokim echem w sieci i mediach. W jej trakcie duchowny ocenił Strajk Kobiet, używając dosadnego porównania. Przyznał, że organizatorzy i uczestnicy są kontynuatorami komunistycznej ideologii.

Przebacz Boże tym, którzy jeszcze dzisiaj mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii, a którzy nadają jej nowy kształt ideologii bezwstydu - powiedział Szlachetka (...) A cały ten zamęt i chaos próbuje się wprowadzać w sposób przewrotny, pod szyldem pięknych haseł równości, tolerancji i wolności - powiedział biskup.

Biskup opowiedział również o wydarzeniach sprzed 50 lat. Powiedział, że zaślepione zbrodniczą ideologią władze zabiły bezbronne osoby, które były w drodze do pracy. Dodał, że do dziś zbrodnia ta nie została sprawiedliwie osądzona. Przyznał również, że modli się o ich przebaczenie.

Wydarzenia Grudnia 1970 roku na stałe zapisały się w polskiej pamięci. Polacy protestowali przeciwko nagłemu wzrostowi cen żywności i innych przedmiotów codziennego użytku. 17 grudnia żołnierze otworzyli ogień do tłumu robotników wysiadających z pociągów. Strajki rozlały się po całej Polsce, 1000 osób zostało rannych, a co najmniej 40 zabitych.

Zobacz także: Zmiany w 500+. Wiceminister rodziny: trzeba będzie składać wnioski
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(204)
ils
2 lata temu
Jak można tamte tragiczne wydarzenia - poruszające do tej pory wszystkich ,którzy cokolwiek o nich wiedzą porównywać do współczesnego strajku kobiet? Chyba że tylko w podobnym nastawieniu do strajkujących tamtych i tych służb porządkowych czyli kiedyś Milicji a teraz Policji. Ale nawet i to byłoby nadużyciem bo Milicja strzelała do ludzi a Policja tylko pałowała młode dziewczyny. Totalny nietakt i to ze strony biskupa?
Barbara
2 lata temu
Wspaniały Biskup, Wspaniały cZłowiek,wielki człowiek, powiedział to co powinien powiedzieć pieknie, mądrze powiedziane. A z drugiej strony tylko jazgot, złośc , nienawiśc z prawdy którą usłyszli. Zacznijcie myśleć nienawistnicy zacznijcie być dobrymi ludzmi jaki przykład dajecie polskiej młodzieży, co im pokazujecie jakie wartości promujecie. Wyzwiska, przekleństwa, nienawiść do życia..... Strajk kobiet , kto dał prawo tym tzw. kobietom mówic za mnie, jestem kobietą, jestem matka jestem osobą, ceniąca wartości i to wartości chrzescijanskie i nie życzę sobie takiego plugastwa na ulicy i to w imię kobiety. Nie, nie i jeszcze raz nie zyczę aby w moim imieniu w imieniu kobiety wypowiadała się osoba wulgarna, zła, niegodziwa.
edek
2 lata temu
I ma rację. Strajk Kobiet to hołd złożony ideologi komunistycznej. Kto popiera SK to popiera nienawiść.
Polak emeryt
2 lata temu
Czy biskup Szlachetka był w dniach 16-18 na Wybrzeżu, widział to, co się tam działo, chyba nie. Ja byłem w Szczecinie w samym centrum wydarzeń jako 19 -to letni uczeń szkoły średniej. W moje 19 urodziny tj. 17 grudnia 1970 r. rozpoczęły się te krwawe wydarzenia w Szczecinie. Widziałem, jak palił się Komitet Wojewódzki PZPR na Placu Hołdu Pruskiego, jak strzelano, jak stały na ulicach wozy opancerzone i czołgi nad Odrą. Wtedy, z tego co pamiętam w Szczecinie zginęło 16 osób, a w Gdańsku i Gdyni więcej. Jestem zbulwersowany takimi porównaniami, to jest niegodne żadnego Polaka, a tym bardziej księdza i do tego biskupa.
Dario
2 lata temu
Strajk kobiet??? Przecież to oczywiste, że ta zadyma jest finansowana przez niemiecką agenturę
Dario
2 lata temu
Święte słowa, cokolwiek by to znaczyło
JFM
2 lata temu
Księża powinni zająć się krzewieniem wiary a nie bawieniem się w politykierów, które nie bardzo im wychodzi.
Ponimirsky
2 lata temu
Zarówno fizis, jak i nazwisko świadczą, że to człek z gminu. A jak wiadomo, tacy honoru nie mają.
ja69
2 lata temu
czas wstać z kolan i pogonić watykańskiego okupanta, całkowity rozdział kościoła od państwa i pieniędzy publicznych
popieram
2 lata temu
No przecież powiedział 100 procentową prawdę. Czerwoni mogą omamić młodych ale ja jestem stary zgred i znam na wylot ich sztuczki-np. biznesmeni, którzy w nowych czasach zrobili błyskawiczne fortuny, są w rzeczywistości zapleczem finansowym komuny, aby w razie gdyby znowu się udało, to takie firmy będą jak skarb dla bolszewików. A tu jednemu dobrano się do piórek!!- he he he.
nicka
2 lata temu
Jeszcze więcej takich geniuszy i Polska stanie się ateistycznym krajem.
astronom
2 lata temu
księża na księżyc!
gino23
2 lata temu
STOP HEJT!!! STOP MANIPULACJA!!! Biskup odniósł się do wydarzenia z tzw. strajku kobiet, w czasie którego parodiowano śmierć Zbyszka Godlewskiego. Faktycznie, to było oburzające. jak można taką tragedię wykorzystywać do ulicznych ideologicznych protestów. Poza tym nikt nikogo nie zmusza do Kościoła. W Kościele nie chodzi o ilość, ale o jakość. Dlatego czas najwyższy, żeby Kościół oczyścił się ze zła i z bylejakości.
Polak
2 lata temu
Buzia niezmąconą myślą, łapki dobrym uczynkiem... Takich macie pasterzy, dosłownie. Nadają się do pasienia trzody, i tylko do tego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić