Biskup wprost o powołaniach w Kościele. Mówi o młodych dziewczynach

154

Biskup Andrzej Przybylski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. powołań na antenie Radia Maryja poruszył temat powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. - Mam świadomość, co czuje młoda dziewczyna, która ma pragnienie pójścia drogą życia konsekrowanego w takim środowisku, gdzie bardzo źle mówi się o Kościele - wskazał.

Biskup wprost o powołaniach w Kościele. Mówi o młodych dziewczynach
Zdjęcie podglądowe. (Pixabay)

W ostatnich latach wiele się mówi o kryzysie powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

Zdaniem biskupa Andrzeja Przybylskiego - delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. powołań istotnym zadaniem jest tworzenie społecznego środowiska, które będzie sprzyjało powołaniom.

Czytaj także: 20-latka "wygrywała" licytacje. Teraz grozi jej 8 lat

Wszyscy wiemy, co się dzieje w Kościele, jakie są ataki od zewnątrz, ile zamieszania i relatywizmu jest wewnątrz w postawach młodych ludzi (…). Mam świadomość i każdy z nas jest w stanie sobie wyobrazić, co czuje młoda dziewczyna, która ma pragnienie pójścia drogą życia konsekrowanego czy młody chłopak, który nosi w sobie olbrzymie pragnienie bycia kapłanem w takim środowisku, gdzie bardzo źle mówi się o Kościele, o najwyższych autorytetach takich jak św. Jan Paweł II – mówił ks. bp Przybylski w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Ks. biskup wskazuje potrzebę stałej modlitwy w intencji powołanych i o powołania. - Chodzi przede wszystkim o szacunek do kapłaństwa, świadomość tego, czym jest życie konsekrowane. Oprócz błędów czy pojedynczych przykładów nieudanej realizacji powołania mamy wiele osób konsekrowanych, wspaniałych sióstr zakonnych, które są szczęśliwe, księży spełnionych (...). Wskazywanie na takie środowisko, pokazywanie pozytywów to jest adres w stronę rodzin, żeby nie bały się w tym świecie modlić o powołania dla swoich dzieci - podkreślił.

Gość Radia Maryja wskazał również, że "bardzo ważne jest pokazywanie pozytywnego wizerunku osób konsekrowanych".

Widzimy, jak na naszych oczach dokonuje się socjotechnika wśród młodych, żeby pokazywać im rozpustne, grzeszne modele życia jako coś pięknego, radosnego, cudownego - mówił

- Natomiast zwykle, gdzie się pokazuje księdza, biskupa, siostrę zakonną, to tych obrazów pełnych radości, spełnienia jest mało. To jest nasze wielkie zadanie - zaznaczył ks. bp Andrzej Przybylski

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić