o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Bon turystyczny. 500+ na wakacje. Jest oficjalna data rozpoczęcia programu

2
Podziel się

Bon turystyczny to jeden z najbardziej gorących tematów jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy Polaków. Na oficjalnej stronie ZUS-u pojawiła się już konkretna data, od kiedy będzie można z niego skorzystać.

Bon turystyczny. 500+ na wakacje. Jest oficjalna data rozpoczęcia programu
Jest data rozpoczęcia programu Polski Bon Turystyczny (Getty Images, aslu)
bESIHOPV

Bon turystyczny po wielu zmianach w końcu oficjalnie zaczął obowiązywać. Ostatecznie dodatkowe świadczenie w wysokości 500 złotych będzie przysługiwało rodzicom dzieci do lat 18. O pomoc socjalną mogą także starać się opiekunowie dzieci niepełnosprawnych oraz rodzice pracujący poza granicami Polski.

Dla osób uprawnionych do skorzystania z programu mamy dobrą informację. Aby skorzystać z bonu na wakacje nie trzeba będzie składać żadnych dodatkowych wniosków. Obowiązkowe będzie natomiast posiadanie profilu w systemie PUE ZUS. Do tego celu konieczny jest m.in. profil zaufany, który można w szybki sposób założyć poprzez bankowość elektroniczną.

bESIHOPX

Bon turystyczny na wakacje. Gdzie można go wykorzystać?

Głównymi założeniami Polskiego Bonu Turystycznego są dwie kwestie. Wsparcie polskiej turystyki oraz pomoc finansowa dla rodziców z dziećmi. Dlatego właśnie, bon turystyczny będzie można wykorzystać wszędzie tam, gdzie pobyt lub wycieczka będą obejmowały nocleg dziecka.

Jakie są przykładowe miejsca, gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Możemy nim opłacić pobyt dla całej rodziny w hotelu nad morzem. Istnieje również możliwość wykorzystania bonu do wykupienia wycieczki kolonijnej dla naszego dziecka, pod warunkiem, że w ramach wycieczki jest uwzględniony nocleg.

Bonu nie można natomiast wykorzystać w różnych innych sytuacjach. Nie ma możliwości, aby bon wymienić na ekwiwalent pieniężny. Podobnie wygląda sprawa, jeżeli chcielibyśmy tym bonem zapłacić za paliwo przed lub w trakcie podróży wakacyjnej.

bESIHOQd

500+ na wakacje. Kiedy start programu?

ZUS, który będzie odpowiedzialny za realizację bonów turystycznych, opublikował datę rozpoczęcia programu. Wystartuje on lada dzień, ponieważ w potwierdzonych miejscach będzie można zapłacić bonem już od 1 sierpnia 2020 roku.

Opłacanie usług hotelarskich i imprez turystycznych za pomocą bonu będzie możliwe od 1 sierpnia. Z 31 lipca na 1 sierpnia ZUS udostępni osobom uprawnionym do bonu możliwość jego aktywacji na PUE ZUS. Aby aktywować bon trzeba mieć profil na PUE ZUS - czytamy w oficjalnym komunikacie ZUS.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESIHOQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
qqryq
rok temu
Nie wyjadę na wakacje. Muszę harować na wszystkie 500-plusy, żeby rządowi nie brakło na pseudo social.
Wkurzony
rok temu
Mistrzowski sposób na to by nie dać, a powiedzieć, że się dało. Szkoda, że nie od pierwszego września. Jest połowa wakacji i albo ludzie są po urlopie, albo dawno coś zarezerwował i zapłacili.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić